Sakarya'da altyapı kontrolü: 935 arızaya anında müdahale, su kayıpları engellendi Sakarya'da altyapı kontrolü: 935 arızaya anında müdahale, su kayıpları engellendi

Devlet üniversitelerindeki ikinci öğretim programları, öğrencilere akşam saatlerinde eğitim alma imkanı sağlayan seçenekler, tamamen kapatıldı. YÖK Başkanı Erol Özvar, yaptığı açıklamada bu adımın üniversitelerdeki program kalitesini artırmaya yönelik önemli bir adım olduğunu belirtti. Vakıf üniversitelerinde de benzer şekilde, ikinci öğretim programları yerine istihdama yönelik ve geleceğin mesleklerine uygun yeni programların oluşturulacağını vurguladı. Özvar, vakıf üniversitelerinin gelecek yıl için planlamalarını buna göre yapmaları gerektiğini ifade etti. Ayrıca, mimarlık, eczacılık, psikoloji, beslenme-diyetetik ve temel bilimler gibi bazı programlarda kontenjan azaltma kararı da alındı.

Yök Başkanı

80 Bin öğrenci tercih etmişti

Öte yandan; geçen sene yaklaşık 80 bin öğrenci ikinci öğretim programlarına yerleşmişti. Bu yıl YKS kontenjanlarında da benzer bir düşüş olması bekleniyor.

Muhabir: Osman Günden