Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Batılı ülkeler İsrail'e artık dur demeli" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Batılı ülkeler İsrail'e artık dur demeli"

Bu sabah DEM Parti'nin açıklamasıyla Türkiye gündemine düşen haber, Van'da geniş çaplı protestoların başlamasına neden oldu. Polis, Abdullah Zeydan'ın seçilme hakkının geri alınmasını protesto etmek isteyen kalabalıklara biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. DEM Parti Van İl Örgütü öncülüğünde yapılmak istenen açıklamaya polis biber gazıyla müdahale etti.

Kentteki gerilim her geçen saat artarken, aralarında Abdullah Zeydan'ın da bulunduğu kalabalık, DEM Parti İl Başkanlığı önünde toplanarak mazbatanın AK Partili adaya verilmesini protesto etti. Polis, gaz bombaları ile müdahale etti ve kentteki gerilim devam ediyor. Müdahalenin ardından yürüyüşe geçen binlerce kişi, Cumhuriyet Caddesi başta olmak üzere kentin birçok noktasında protesto gösterileri düzenlemeye devam ediyorgünde. Van'da yaşanan olaylar, sokakların adeta savaş alanına dönmesine neden oldu.

Kaynak: Haber Merkezi