Yangın Faciası: Kaçak Tadilatın Faturası Ağır Oldu

Gece kulübünde tadilat sırasında meydana gelen patlama sonucu çıkan yangın, kısa sürede büyüyerek 29 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Beşiktaş Belediyesi, yapılan incelemeler sonucunda kulüpte ruhsatsız olarak tadilat yapıldığını ve yangının bu sebeple çıktığını duyurdu.

Kimlikleri Tespit Edilen Ölenler

Kadir Orhanoğlu, Atanur Aladağ, Mehmet Okumuş, Özkan Baş, Gökhan Yıldırım, Alparslan Salih Derelioğlu, Sinan Yılmaz, Ahmad Kabas, Ahmet Sever, Barış Güngör, Emrah Demiroğlu, Yılmaz Kıhrı ve Akin Kıhrı isimli 13 kişinin kimliği tespit edildi. Bu kişiler arasında işçilerden, aşçılara, garsonlardan kaynak ustalarına kadar farklı meslek gruplarından insanlar yer alıyor.

Ailelerin Acı Bekleyişi

Yangında hayatını kaybedenlerin aileleri, olayın ardından hastaneye gelerek sevdiklerinin akıbetini öğrenmeye çalıştı. Ölenler arasında 2 çocuk babası olan Kadir Orhanoğlu'nun yanı sıra, aşçı olan Atanur Aladağ'ın da bulunduğu belirtildi. Ayrıca, kaynak ustası olarak çalışan baba oğul Yılmaz Kıhrı ve Akin Kıhrı'nın da yangında hayatını kaybettiği öğrenildi.

Atanur Aladağ'ın yakını Türkeş Aladağ, acı haberle ilgili şunları söyledi: "Biz başka yerde çalışıyoruz. Telefon geldi yangın çıktı diye. Amcamın çocuğu da içerideydi. 2 kişiydi. 1 tanesi şans eseri kurtuluyor. Diğeri de mutfakta olduğu için zehirleniyor ve vefat ediyor. Aşçı olarak çalışıyordu. Diğeri de garsondu. Ailelerin başı sağ olsun."

Yangın Sonrası Soruşturma Devam Ediyor

AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Bakan Şimşek'in 'yerel halk' açıklamasını paylaştı AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Bakan Şimşek'in 'yerel halk' açıklamasını paylaştı

Yangınla ilgili soruşturma devam ederken, Beşiktaş Belediyesi yetkilileri, kaçak tadilatın yarattığı risklere dikkat çekiyor ve benzer olayların yaşanmaması için denetimlerin sıklaştırılacağını belirtiyor.

Kaynak: Haber Merkezi