Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım beldesinde 31 Mart'ta yapılan mahalli idareler seçimlerinde bağımsız aday olarak yarışan 22 yaşındaki Zeynep Çelik, tarihi bir zafere imza attı. Seçimi kazanarak Türkiye'nin en genç kadın belediye başkanı ünvanını alan Çelik, mazbatasını bu hafta içinde alarak göreve başlayacak. Yenice'nin tanınmış iş insanlarından Mehmet Çelik'in kızı olan Zeynep Çelik, seçim zaferinin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

20 yataklı bir hastane düşünüyoruz

"22 yaşındayım. Doğma büyüme Kalkımlıyım. Buranın sorunlarını gördüm ve aday oldum. Destekçilerimle birlikte çok çabaladık, uğraştık ve kazandık." Genç yaşında büyük bir başarıya imza atan Çelik, Kalkım için birçok projeyi hayata geçirmeyi planladığını da sözlerine ekledi:

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan'ın annesi vefat etti! Cahit Özkan kimdir? AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan'ın annesi vefat etti! Cahit Özkan kimdir?

"Doğalgaz ve hastane projemiz var. Burası biraz merkeze uzak olduğu için hastane sorunu oluyor. 20 yataklı bir hastane düşünüyoruz. Ayrıca, beldemizin altyapısını iyileştirmek, park ve bahçeler yapmak, gençlere yönelik eğitim ve spor alanları oluşturmak gibi birçok projemiz var."

Kaynak: HABER MERKEZİ