Bu sözler 5 Kasım 2023 tarihindeki 38. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı’nda Genel Başkan seçilen ve 8 Kasım 2023 tarihinde görevine başlayan Özgür Özel’e ait. Başkan Özel başlıkta verdiğim “Türkiye İttifakı” sözünü 30 Ocak 2024 tarihindeki grup toplantısında yaptığı konuşmasında, Bahçeli ve Erdoğan’ı eleştirdikten sonra, “Biz Türkiye İttifakıyız. Biz Türkiye’yi kucaklıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’yi kucaklayacak. Türkiye İttifakı 31 Mart seçimlerini kazanacak” ifadelerini kulla

 

31 Mart 2024 Pazar günü 1393 yerel bölgede yapılan seçimlerde belediye başkanları, büyükşehir belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri, il genel meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve ihtiyar heyetleri belirlendi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçime ülke genelinde 34 siyasi partinin katılacağını, 207 bin 848 sandıkta 61 milyon 441 bin 882 seçmenin oy kullanacağını, 18 yaşını dolduran 1 milyon 32 bin 610 gencin de ilk kez sandıklara gideceğini, seçmenlerin yüzde 50,59'unun kadın, yüzde 49,41'inin de erkeklerden oluştuğunu açıklamıştı. 
Yerel seçim olarak dile getirilen süreç yüzde 78 seçmenin katılımıyla huzur içinde geçti ve partilerin kazandığı belediyeler ile aldıkları oy oranları şöyle sıralandı.  

*Resmi sonuçlara göre 31 Mart’ta hiçbir siyasi parti ile ittifak yapmayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 1977 yılında yapılan seçimlerden sonra oy oranını Türkiye genelinde 37.8’e çıkararak birinci parti oldu. CHP son duruma göre büyükşehir belediyelerinden 14, il belediyelerinden 21, ilçe belediyelerinden 337 ve belde belediyelerinden 48 olmak üzere toplamda 420 belediye başkanlığı kazandı. Genel Başkanı Özgür Özel 16 Nisan 2024 Salı günü TBMM’ndeki grup toplantısında yaptığı konuşmasında, “Seçimi Türkiye İttifakı kazandı, Türkiye kazandı” diyerek tüm seçmenlere teşekkür etti. 
*Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) yüzde 35.5 ile ikinci oldu ve 12 büyükşehir, 12 il belediyesi, 359 ilçe belediyesi, 124 belde belediyesi olmak üzere 507 belediye başkanlığı kazandı.
*Yeniden Refah Partisi yüzde 6.2 alarak üçüncü oldu, 2 il ve 38 ilçede başarı gösterdi. 
*Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) yüzde 5.7 oy oranı ile dördüncü oldu. 3 büyükşehir, 10 il, 65 ilçe ve 7 belde ile toplamda 82 belediyeyi kazandı. 
*Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ise yüzde 5 ile beşinci oldu. 8 il, 122 ilçe ve 54 beldede belediye başkanlığını aldı. 
*İYİ Parti de 3.6 oy oranı ile altıncı sırada yer aldı;1 il, 17 ilçe ve 4 belde belediye başkanlığını kazandı. 
*Oy oranı 1.09 olan Saadet Partisi 1 ilçe, oy oranı 0.15 olan Türkiye İşçi Partisi 1 ilçe, oy oranı 0.43 olan Büyük Birlik Partisi 1 ilçe 14 belde ve oy oranı 0.32 olan DEVA Partisi ise 1 belde belediye başkanlığını kazandı. 
Bu arada İzmir ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanları, en pahalı su sorununa çözüm getireceklerine dair seçim öncesi verdikleri su indirimi sözlerini ilk meclis toplantısında karar altına aldıklarını dile getirdiler.  
*İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay 1 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere tüm abonelere 0.4 metreküplük su ve atık su bedellerinde yüzde 25 indirim yapılmasının karar altına alındığını söyledi. Ayrıca Emekli Dayanışma kartı ve Anne-Çocuk Kartı uygulamasının da devam ettirileceğinin onaylandığını açıkladı.
*Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek ise MASKİ 2024 Yılı 1. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda alınan kararla Manisa'da ilk 2 ton suyun fiyatının 1 TL, sonraki kademelerde de yüzde 30 indirim uygulanacağı müjdesini verdi. 
31 Mart 2024 gecesi seçim sonuçlarına göre oy oranını artıran ve birinci olan CHP’yi kutluyor, yeni dönem için başarılar diliyorum. Ancak CHP’nin, AKP ve diğer partilerden devraldığı belediyelerin kasalarının boş olması bir yana, milyonlarca ve milyarlarca lira borç bırakılarak devraldıkları makamlarına oturduklarında işleri gerçekten çok ama çok zor. Bu arada belirteyim, CHP’li olup tekrar kazananların da kasaları boş. Onlar da sıkıntı içindeler. Bir de CHP’li olup oy oranlarını düşüren başkanların da, genel seçim için il ve ilçelerinde oy sayılarını yükseltmeleri de gerekiyor. Örnek verecek olursam İzmir’in Selçuk ilçesi CHP’nin oy oranını en çok düşüren ilçe ilan edildi. Aslında seçim öncesi ve sonrası için yazacak daha o kadar çok çarpık konu var ki… Son Mühür gazetemizin gelecek sayısında buluşmak üzere, tüm ulusumuza ülkemizin çok bilmiş, din, iman, ezan, bayrak, vatan ve Atatürk söylemleriyle siyaset yapan yöneticilerinden kurtulmasını bekliyor; sağlık, huzur, hak, hukuk, adalet, güven içinde olan ve rant peşinde koşan siyasetçilerin ayıklandığı bir Türkiye diliyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.