Turkcell Group CEO’su ve Turkcell Türkiye Genel Müdürü Murat Erkan, görevinden ayrıldı. Murat Erkan, ayrıldığını LinkedIn hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Murat Erkan, paylaşımında şu cümleleri yazdı.

“Sosyal medyadaki paylaşımlarıma baktığımda her birinin Turkcell’le dolu olduğunu görmek, Turkcell’e liderlik etmek bana her zaman gurur verdi. Fakat bu paylaşımım şimdiye kadarkilerden biraz farklı. Aldığım karar üzerine 15 senemin geçtiği ve bu esnada kurduğumuz bağlarla ikinci evim gibi hissettiğim Turkcell’den ayrılıyorum. Bana emanet edilen koltuğu ve unvanı teslim ettim ancak güçlü birlikteliklerimiz asla emanet değil; bundan sonra da hep sürecek.

Borsa İstanbul'a yeni düzenleme! Borsa İstanbul'a yeni düzenleme!

Beraber müthiş işler yaptık, keyifle çalıştık. Tüm Turkcell ailesinin her bir ferdine tek tek teşekkür ediyorum. Turkcell Superonline’daki ilk günümden bu yana hiçbir zaman unutamayacağım bir serüveni birlikte yaşadık. Sizlerle var oldum… Bana olan desteğiniz ve güveniniz için çok teşekkür ederim. Her zaman söylediğim bir şey var; Turkcell adı sadece bir tabela, esas olan ve ona ruhunu kazandıran ise insanlar. Turkcell’i Turkcell yapan bu insanlarla hikayemiz elbet bugün bitmiyor.

Yarın yeni bir gün… Turkcell, başarılı işlerine yenilerini eklerken, ben de ülkemizin göz bebeği şirketimle gurur duymaya devam edeceğim.”

12 Eylül Genel Kurul

Turkcell’in yeni CEO’sunun kim olacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı ama Türk Telekom modelinde olduğu gibi hem yönetim kurulu üyesi hem de CEO bir adayın göreve gelmesi muhmetemel. Buna en yakın isim olarak da Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu görünüyor.
12 Eylül tarihinde yapılacak genel kurulda yeni CEO’nun onaya sunulması beklenebilir.