Eleştirel medyaya verdiği para cezalarıyla sık sık gündeme gelen RTÜK, bu kez kendi kanalı TRT Haber'i merceğine aldı. CHP'li RTÜK üyeleri Tuncay Keser ve İlhan Taşcı'nın, TRT Haber'in seçim yayınlarının tarafsız olmadığı gerekçesiyle yaptığı şikayetin ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, inceleme başlatılmasına karar verdi.

Biri savaşta diğeri diplomaside darbe vuruyor: ABD’den Filistin için veto kararı! Biri savaşta diğeri diplomaside darbe vuruyor: ABD’den Filistin için veto kararı!

Seçim Bitti, RTÜK'ün İncelemesi Bitmedi!

Seçimlerin üzerinden aylar geçmesine rağmen RTÜK'ün incelemesi halen devam ediyor. CHP'li RTÜK üyelerinin şikayetinde, TRT Haber'in iktidar partisine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ayrıcalık tanıdığı, muhalefet partilerini ise görmezden geldiği öne sürülüyor.

Seçim Yasaklarını Çiğneyen TRT Haber'in 31 Mart Yayınları da İncelemede!
31 Mart seçim günü, seçim yasaklarının başlamasına rağmen TRT Haber'in Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye adayı Hamza Dağ ve AK Parti'nin Kepez Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü'nün yer aldığı reklam filmlerini gün boyunca ekranlara taşıdığı da inceleme kapsamında değerlendirilecek.

Eleştirel Medyaya Ceza Yağdı, TRT Haber'e Ne Olacak?
RTÜK, 14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri'ne ilişkin FOX TV ve Halk TV'ye yüzde 5, Tele1'e ise yüzde 3 oranında reklam gelirlerine ceza vermişti. TRT Haber'in seçim yayınlarına ilişkin RTÜK'ün bu ay içinde bir karar vermesi bekleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ