Kısa sürede tamamlanması planlanan fore kazık yapım işlemlerinin hemen ardından ise kazım ve hafriyatların taşınma işlemleri başlayacak. Öte yandan yoğun bir tempo ile çalışmaların devam ettiği projeyi Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin de dün yerinde inceledi. Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Tekin, işçilerle de sohbet ederek işlerinde kolaylıklar diledi. 

TEKİN: “ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR”
Torbalı’nın tarihi bir projeye ortaklık ettiğini belirten Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin,  “İlçemize hem güzellik hem de vizyon katacak, şehir merkezinde yaşanan trafik yoğunluğunu büyük oranda azaltacak, altı iki kat otoparklı meydan projemiz için çalışmalarımız sürüyor. 100’den fazla fore kazığın çakıldığı meydan projemizde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Fore kazık yapım işlemlerinin hemen ardından ise kazım işlemlerine başlayacağız. Torbalı’mıza yeni bir görünüm kazandıracak olan projemizi en hızlı şekilde tamamlayarak, ilçemize hizmet verir hale getireceğiz. Mega projemizin Torbalı’mıza tekrardan hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman'dan ilk 100 gün değerlendirmesi! Buca Belediye Başkanı Görkem Duman'dan ilk 100 gün değerlendirmesi!

TORBALI’YA ÇOK YAKIŞACAK
Merhum Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un Torbalı'ya kazandırmak istediği kent meydanı ve katlı otopark projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Günün her saatinde farklı kullanıcı gruplarına hitap edebilecek açık sosyal alanlar ve meydan; özellikle park yeri problemlerini çözecek bir otopark düzenlemesi amacıyla yola çıkan Torbalı Belediyesi, kısa süre içerisinde Torbalı’yı değiştirecek projeyi hayata sokmuş olacak. Eski belediye binasının olduğu alana büyük bir kompleks inşa edecek olan Torbalı Belediyesi, böylelikle hem ilçeye çok modern bir meydan kazandıracak, hem de park yeri sorunu da büyük oranda çözülecek.

Editör: Bünyamin Dobrucalı