Somer Sivrioğlu yeni ilişkisi ile gündemde. Dün gece saatlerinde Etiler'de bir mekanda kendisinden 22 yaş küçük sevgilisi Aslı Turanlı ile görüntülenen Somer Sivrioğlu samimi pozları ile dikkat çekti. Mekan çıkışı magazin muhabirlerine konuyla ilgili serzenişte bulunan ünlü şef, Aslı Turanlı ile sadece arkadaş olduklarını söylemişti. Peki, Somer Sivrioğlu kimdir? Masterchief'ten önce ne yapıyordu? Kaç yaşında ve nereli? İşte detaylar. 

Somer Foto 1

İşte Somer Sivrioğlunun geçmişi!

Somer Sivrioğlu, 25 Mayıs 1971'de İstanbul'da dünyaya geldi. Türk şef, restoran işletmecisi ve televizyon sunucusudur. Bilkent Üniversitesi'nden Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun oldu ve ardından yüksek lisansını tamamladı. 24 yaşında iken 1995'te Avustralya'ya Yüksek Lisans yapmak ve akademik kariyer yapmak için gitti. Avustralya'da yüksek lisans eğitimi alırken şeflik kariyerine ilk adımını attı. Öncelikle restoranlarda yöneticilik yaptıktan sonra kendi restoranını Sidney'de açtı ve menüsünde Türk lezzetlerine yer verdi. MasterChef Avustralya'da misafir jüri üyesi olarak yer aldı. 2015 yılında David Dale ile birlikte yazdığı "Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera" adlı kitabı yayımlandı. 2018'den beri TV8'de yayınlanan MasterChef Türkiye programında jüri üyeliği yapmaktadır. 2001 yılında Aslı Sencer ile evlendi ve 2 çocuğu oldu. Ancak, 2021'de eşinden boşandı.

Aldığı ödüller

Cem Yılmaz'dan Serenay Sarıkaya'ya gönderme! Sosyal medya yıkıldı! Cem Yılmaz'dan Serenay Sarıkaya'ya gönderme! Sosyal medya yıkıldı!
  • 2010 İç Batı'nın En iyi Türk Restoranı Ödülü
  • 2010 ve 2011 RCNSW Mükemmellik Ödülü
  • İç Batı'nın En İyi Restoranı 2012 En İyi Lezzet Ödülü
  • 2013 Yerel İşletme Ödülü
  • GQ Türkiye Ödül Töreni - Yılın Şefi Ödülü (2018)
Kaynak: Haber Merkezi