Singapur Havayolları sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile, geçtiğimiz ay türbülansa giren 'SQ321' sayılı uçağın yaralanan yolcularına tazminat teklif önerisinde bulundu.

Blinken'dan açıklama geldi: Hamas'tan çok sayıda değişiklik talebi! Blinken'dan açıklama geldi: Hamas'tan çok sayıda değişiklik talebi!

Küçük yaralanmalara 10 bin, ciddi sağlık sorunlarına 25 bin dolar

Sosyal medya gönderisinde yer alan bilgilere göre, küçük yaralanmaları olan yolcularına 10 bin dolar,daha ciddi sağlık sorunu yaşayanlara 25 bin dolar ödemeyi teklif etti. Ayrıca, özel ihtiyaçları için görüşmeler yürütmeyi de önerdi.

Ne olmuştu? 

Singapur Havayollarına ait "SQ321" sefer sayılı uçak İngiltere'nin başkenti Londra'dan Singapur'a hareket etti. Bu seferde şiddetli türbülans yaşanmış, ve bu türbülans sebebiyle 73 yaşındaki bir yolcu kalp krizi geçirmişti. Kalp krizi geçiren yolcuya kabin memurları müdahale etmiş ama kurtarılamamıştı.

"SQ321" sefer sayılı uçak 3 dakika içinde 6 bin fit (yaklaşık 2 bin metre) alçalmış, Bangkok'taki Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı'na acil iniş yapmıştı.Uçakta 211 yolcu ve 18 mürettebat bulunuyordu. 

Şirket uçağın Myanmar üzerinde "ani aşırı türbülans" yaşadığını açıklamıştı. Yolcular olayı irtifa kaybı olarak ifade etmiş ve emniyet kemeri takmayanların kabinin tavanına çarptıklarını anlatmıştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ