Servet Yardımcı geçtiğimiz günlerde TFF Başkanlığı için adaylığını açıklamıştı. Bugünde seçimelre dair açıklama yapan Yardımcı, sosyal medyada gündem oldu. Peki, Servet Yardımcı kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? daha önce neelr yapmıştır? İşte detaylar.

Servet Yardımcı Kimdir 2

Cumhur İttifakı'nda önemli gelişme: Erdoğan ile Bahçeli bir araya mı geliyor? Cumhur İttifakı'nda önemli gelişme: Erdoğan ile Bahçeli bir araya mı geliyor?

Servet Yardımcı kimdir?

Servet Yardımcı, 26 Aralık 1957'de doğdu. Amatör olarak futbol oynadı ve bir dönem Çaykur Rizespor'da yöneticilik yaptı. İlk kez 2008 yılında, Hasan Doğan'ın listesinden Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kuruluna girdi. Mahmut Özgener döneminde Başkan Vekili oldu ve daha sonra Mehmet Ali Aydınlar yönetiminde yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etti. 2012'de başlayan Yıldırım Demirören döneminde 1. Başkan Vekili oldu ve bu görevini Nihat Özdemir yönetiminde de sürdürdü. Yardımcı, TFF'nin FIFA ve UEFA ile ilişkilerini yürütmektedir. 2015 yılında UEFA Yönetim Kuruluna girmek için aday oldu ancak seçilmedi. Ancak, 5 Nisan 2017'deki 41. UEFA Kongresinde yapılan seçimi kazanarak UEFA Yönetim Kuruluna girdi. 2021'de yeniden aday olup tekrar seçildi. Yardımcı, aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir. Servet Yardımcı, evli ve iki çocuk babasıdır. Kardeşi ise eski Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul milletvekili ve Millî Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı'dır.

Kaynak: Haber Merkezi