Kongre, Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre'nin divan başkanı seçilmesi için verilen önergenin delegasyon tarafından kabul edilmesiyle başladı. 

DEVA Partisi'nden Türkiye'de tarım sektöründe yabancı çoban istihdamı tartışması DEVA Partisi'nden Türkiye'de tarım sektöründe yabancı çoban istihdamı tartışması

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu kongrenin açılış konuşmasında, “Omuz omuza birlik içerisinde gerçekleştirdiğimiz, dosta düşmana gücümüzü ve partimize inancımızı gösterdiğimiz mahalle delege seçimleriyle başlayan süreçte İzmir için finale geldik. Bu finalde birbirimizle rakip değil, çıtayı daha yukarı koymak için yarış içindeyiz. Seçimlerde yan yana çalışan, demokrasi için birlikte yol yürüyen yoldaşların rakip olması düşünülemez. Biz bu kongrede il örgütü yönetim kademelerini seçmeyeceğiz. İzmir duruşuyla tüm üyelere mesaj verecek ve yerel seçimler öncesi gücümüze güç katacağız. Tüm Türkiye’nin gözü İzmir il kongremizde. Delegelerimiz bir karar verecek ve bizler yarından itibaren yerel seçimler için çalışamaya devam ececeğiz. Bu ülke daha yaşanılır bir yer olsun, adaletsizlik son bulsun istiyoruz. Gençlerimiz yarınlardan umudunuz kesmesin.

Bu yol Kemal Kılıçdaroğlu'nun yolu...

Rakam oyunlarıyla emeklilerimizin emekleri çalınmasın. Memlekette barış hüküm sürdün istiyoruz. Bu amaç uğruna bizlere liderlik eden genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte korkmadan, umudu yükselterek yeni bir yola çıkıyoruz. Bu yol direniş, birlik yolu. Bu yol Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolu. Bu yol Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Bugün gerçekleştireceğimiz il kongremiz bu yolda daha da ilerlememizi sağlayacak. Kendimizi örgüte emanet edeceğiz. Kongremizin partimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu kongrede kaybeden olmayacak kazanan Cumhuriyet Halk Partisi, kazanan İzmir olacak. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi”  dedi. 

Editör: Bünyamin Dobrucalı