Afrika Arabuluculuk, Yönetim ve Çatışma Çözümü Örgütü (AMGRC) ile Filistin'in Dakar Büyükelçiliği'nin organizasyonuyla Dakar'daki Malick Sy Caddesi'nde toplanan yüzlerce kişi, Milinaire Anıtı'na doğru yürüdü.

Gösterinin düzenleyicileri tarafından dağıtılan Filistin bayraklı beyaz tişörtler giyen kalabalık, "Özgür Filistin", "Katil İsrail", "Filistin'i özgürleştirin" sloganları attı.

Türkiye'nin Dakar Büyükelçisi Nur Sağman, Filistin'in Dakar Büyükelçisi Nasser Abdallah, Pakistan'ın Dakar Büyükelçisi Saime Sayed ile Lübnan, Küba ve Libya'nın Dakar Büyükelçileri de gösteriye katıldı.

Kol kola yürüyen büyükelçiler, kortejin önünde yer aldı ve göstericilerle birlikte sloganlar attı.

Sara Netanyahu: 'İsrail ordusu Netanyahu'ya darbe yapacak' Sara Netanyahu: 'İsrail ordusu Netanyahu'ya darbe yapacak'

Filistin'e olan duruşlarını daha da güçlendirecekler

Filistin Büyükelçisi Abdallah, açıklama yaptı. Senegal halkının Filistin'e olan desteğinden büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Abdallah, özellikle Türkiye'nin Dakar Büyükelçisi Nur Sağman'a teşekkür ederek, "O da yürüyüşe katıldı ve desteğini esirgemedi" dedi.

Afrika ülkelerinin Filistin meselesine daha fazla önem vermeye başladığına işaret eden Abdallah, "Tüm dünyada Filistin konusunda büyük ve köklü değişimler yaşanıyor. İnanıyorum ki Afrika ülkeleri de zaman içinde Filistin'e olan duruşlarını daha da güçlendirecekler" şeklinde konuştu.

Kaynak: AA