Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Rize’nin iç kesimleri, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerinin yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Pazar sabah saatlerinden itibaren Muğla çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren İzmir, Aydın ve Antalya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağışlı hava ile birlikte batı kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

SON DAKİKA! İzmir'de Helikopter Düştü! SON DAKİKA! İzmir'de Helikopter Düştü!

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

ÇANAKKALE 15°C, 23°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 14°C, 21°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

KIRKLARELİ 10°C, 24°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

KOCAELİ 12°C, 24°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

EGE
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Muğla çevreleri ile öğle saatlerinden itibaren İzmir ve Aydın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde İç Ege'de pus ve yer yer sis bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR 1°C, 19°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ 10°C, 21°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 15°C, 24°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, Pazar öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA 6°C, 18°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden itibaren Antalya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 12°C, 30°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

ANTALYA 18°C, 22°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 13°C, 27°C
Az bulutlu ve açık

ISPARTA 7°C, 19°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU
Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

ANKARA 5°C, 21°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR 5°C, 22°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

KAYSERİ 0°C, 21°C
Az bulutlu ve açık

KONYA 7°C, 20°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

BOLU 5°C, 19°C
Parçalı ve az bulutlu

KASTAMONU 3°C, 21°C
Parçalı ve az bulutlu

SİNOP 15°C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK 14°C, 23°C
Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu, yer yer çok bulutlu, Rize’nin iç kesimleri ile Artvin çevrelerinin yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerinin yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

ARTVİN 9°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

SAMSUN 12°C, 18°C
Parçalı bulutlu

TOKAT 5°C, 22°C
Parçalı ve az bulutlu

TRABZON 13°C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık, doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Ardahan çevrelerinin aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ 5°C, 20°C
Az bulutlu ve açık

ERZURUM -1°C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu

KARS -2°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu

VAN 4°C, 12°C
Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 5°C, 22°C
Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 9°C, 23°C
Az bulutlu ve açık

SİİRT 9°C, 20°C
Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 13°C, 24°C
Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA
Batı Karadeniz ve Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 4 ila 6, gece saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 5 ila 7; Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batısı gece saatlerinden itibaren yer yer 3,0 m; Görüş: İyi.

MARMARA
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah sisli; Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

EGE
Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren yer yer sağanak yağışlı; Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 4 ila 6 gece saatlerinden itibaren yer yer 7 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, gece saatlerinden itibaren yer yer 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren batısı yer yer sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan, akşam saatlerinde Antalya Körfezi kuzeydoğudan 3 ila 5; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, yer yer 6 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 0,75 m; Görüş: İyi, pus anında orta.