Propaganda Serbestliği Sonlandı

YSK'nın belirlediği takvime göre, seçim propaganda serbestliği 21 Mart tarihinden itibaren devam etmekteydi. Ancak bu süreç, 18.00 itibarıyla tamamlanmış durumda. Bu süre zarfında siyasi partiler ve bağımsız adaylar, YSK'nın açıklayacağı tarihe kadar herhangi bir şekilde propaganda yapamayacaklar.

Seçim Yasakları Başlıyor

Seçim yasakları ise 31 Mart tarihinde saat 23.59'da başlayacak. Bu yasaklar kapsamında, seçim günü olan 31 Mart'ta saat 06.00'dan 00.00'a kadar alkollü içecek satışı yasaklanacak. Ayrıca, eğlence yerleri kapalı kalacak ve alkollü içki verilmesi de yasak olacak. Oy verme günü, silah taşınması da dahil olmak üzere belirli kurallara tabi olacak.

İran'ın saldırısı ABD'ye önceden sızdırıldı mı? Yanıtı Beyaz Saray verdi İran'ın saldırısı ABD'ye önceden sızdırıldı mı? Yanıtı Beyaz Saray verdi

Yayınlar Saat 21.00'den Sonra Serbest Olacak

Oy verme günü saat 18.00'e kadar radyo ve diğer yayın organları seçimlerle ilgili haber yapamayacaklar. Ancak saat 21.00'e kadar YSK tarafından yapılan haber ve tebliğlerin yayınlanmasına izin verilecek. Saat 21.00'den sonra ise tüm yayınlar serbest olacak, ancak YSK'nin gerek görmesi halinde bu saatten önce de yayınlar serbest bırakılabilecek.

Kaynak: İHA