Üsküdar Acıbadem Mahallesi'ndeki Mihriban Suat Bedük İlkokulu'na oy kullanmaya giden Çetin Erdoğan, yanında süs tavuğuyla dikkat çekti.

SON DAKİKA: Yeni bir saldırı her an yapılabilir: İran üçünü derece alarma geçti! SON DAKİKA: Yeni bir saldırı her an yapılabilir: İran üçünü derece alarma geçti!

"Paçalı Gezgin" ismini verdiği Sultan cinsi tavuğunu omzunda taşıyan Erdoğan, oyunu kullandı. Okulda bulunan vatandaşlar ve görevliler, tavuğuyla sandık başına giden Erdoğan'ın görüntülerini çekmek için uzun süre bekledi.İstanbul'da bir vatandaş beraberindeki süs tavuğuyla oy kullandı

Erdoğan, tavuğuyla sabah evden çıkıp okula gittiğini ve normalde de Paçalı Gezgin'i yanından ayırmadığını belirtti. Tavuğunun oy kullanma deneyiminin ikinci olduğunu ve daha önce genel seçimlerde birlikte sandık başına gittiklerini anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

"Hayırlısıyla geldik, oyumuzu kullandık. Bu da benim paçalı tavuğum Gezgin. Ayrılmıyor benden. Dolaşmaya, işe her yere beraber gidiyoruz. Genel seçimlerde de oy kullandık. Vatandaşlar bunu kabul etmeyebilir ama benimle birlikte oy kullandık. Kurban Bayramı’nda bir yaşına girecek. Üç torunum var, bir de bu, etti 4 torun."

Oyunu kullandıktan sonra Erdoğan, Paçalı Gezgin ile birlikte okuldan ayrıldı.

Kaynak: haber merkezi