Tanju Özcan duyurdu: Bolu'da yerlere izmarit atanlar yandı! Tanju Özcan duyurdu: Bolu'da yerlere izmarit atanlar yandı!

Ünlü sunucu ve oyuncu Defne Samyeli, son günlerde sosyal medyada yoğun eleştirilere maruz kalıyor. Eleştirilerin odağında ise Samyeli'nin Coca-Cola ile olan sponsorluk anlaşması bulunuyor.

Gazze Konusundaki Sessizliği Tepki Çekti

Gazze Konusundaki Sessizliği Tepki Çekti

Geçtiğimiz günlerde bir etkinlikte basın mensuplarının mikrofon uzattığı Samyeli, Gazze ile ilgili sorulan sorulara net bir cevap vermekten kaçınmış ve konuyu değiştirerek dikkatleri dağıtmaya çalışmıştı. Bu tavrı, kamuoyunda büyük bir tepkiye yol açtı. Birçok kişi, Samyeli'nin neden Gazze konusundaki soruları geçiştirdiğini merak ediyordu.

Sponsorluğun Etkisi

Samyeli'nin bu tutumunun arkasındaki neden, kısa sürede ortaya çıktı. Ünlü sunucunun, küresel içecek devi Coca-Cola ile bir sponsorluk anlaşması bulunduğu öğrenildi. Bu bilgi, sosyal medyada hızla yayılarak Samyeli'ye yönelik eleştirilerin dozunu artırdı. Kullanıcılar, Samyeli'yi, ticari çıkarları uğruna insani bir konuda sessiz kalmakla suçladı.

Sosyal Medyada Yoğun Eleştiriler

Sosyal medyada birçok kullanıcı, Samyeli'nin bu tutumunu eleştiren paylaşımlarda bulundu. Twitter ve Instagram gibi platformlarda, Samyeli'nin sponsorluğu nedeniyle Gazze konusundaki sessizliğini kınayan yüzlerce mesaj yer aldı. 

Kaynak: Haber Merkezi