Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı olan Akay, Bursa'da oy kullanmaya geldi ve vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Akay, Hacivat ile Karagöz oyununda sahne aldığını ve bu yıl da karakter kostümüyle sandık başına gitmeyi tercih ettiğini belirtti. 

Bülent Akay

Tokat'ta yaşanan 5.6 şiddetindeki depremi dün işaret etmişlerdi: İşte, sismik aktiviteleri inceleyen SSGEOS'un o uyarısı Tokat'ta yaşanan 5.6 şiddetindeki depremi dün işaret etmişlerdi: İşte, sismik aktiviteleri inceleyen SSGEOS'un o uyarısı

Yıllardır Hacivat karakterini canlandırıyor

Yurt içi ve dışındaki çeşitli etkinliklerde uzun yıllardır "Hacivat" karakterini başarıyla canlandıran sanatçı Bülent Akay, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde karakter kostümüyle sandık başına geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı sanatçı olan 65 yaşındaki Akay, Bursa'nın Osmangazi ilçesindeki Mihraplı Abdulkadir Can Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 1198 numaralı sandıkta oy kullandı.

Bülent Akay Foto 2

''Geçen yıl olumlu tepkiler aldık, bu yıl da yapayım dedim''

Oy kullandıktan sonra açıklamalar yapan Akay: "Kendisi rahmetli oldu ama onun yerini alan, genç kardeşlerimiz var 'Karagöz'ü canlandıran. Bugün gelecekti ama mazeret çıkardı. Çok uğraşmaya gelmez tabii, Karagöz o ne yapsa yeridir. Çok iyi tepkiler aldım bugüne kadar. Bugün de görenler, 'Sizi geçen yıldan görmüştüm Hacivat kostümüyle.' dediler. 'Madem geçen yıl olumlu tepkiler aldık, bu yıl da yapayım.' dedim. Nasreddin Hoca kendi memleketinde, Keloğlan kendi memleketinde oylarını kullanıyor, neden Hacivat ile Karagöz kendi memleketinde oyunu kullanmasın? Bu güzelim havada herkesi oyunu kullanması için davet ediyoruz. Bu bir vatandaşlık görevidir, ben de bu göreve örnek olabiliyorsam ne mutlu. İnşallah seçim sonuçları vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olur." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi