CHP'li Deniz Yücel'den 'Yargı Paketi'ne' çok ağır eleştiriler! CHP'li Deniz Yücel'den 'Yargı Paketi'ne' çok ağır eleştiriler!

31 Mart yerel seçimlerinin ardından siyasi partilerde değişim havası esiyor. İYİ Parti ve DEVA Partisi, yönetimlerini yenilemek için kurultay kararı aldılar. Saadet Partisi'nin de yakın gelecekte kurultay tarihini netleştirmesi bekleniyor. Saadet Partisi kaynakları, ekim sonu ya da Kasım ayı başında kurultayın gerçekleşebileceğini belirtiyor.

Saadet Partisi Kurultay

Temel Karamollaoğlu aday olmayacak mı?

Parti kulislerine göre yaklaşık 8 yıldır genel başkanlık görevini yürüten Temel Karamollaoğlu, önümüzdeki aylarda gerçekleşecek olağan kongrede aday olmayacağını duyurdu. Karamollaoğlu'nun aday olmayacağını açıklamasının ardından parti içinde hareketlilik başladı.

Öne çıkan adaylar kimler?

Çıkan haberlere göre, Saadet Partisi Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Birol Aydın, Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan, Genel Başkan Yardımcısı Ömer Abdullah Ayhan, Karamollaoğlu'ndan önce genel başkanlık yapmış Mustafa Kamalak ile eski milletvekili Abdulkadir Karaduman genel başkan adaylığı için adı geçen isimler arasında. Partililer, genel başkan adayının belirlenmesi sürecinde teşkilatların görüşünün ve Genel İdare Kurulu üyelerinin etkisinin önemli olacağını vurguluyorlar. Ancak birden fazla adayın liderlik için yarışacağı bir kurultayın sürpriz olmayacağı ifade ediliyor.

Kaynak: Haber Merkezi