İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nu ziyaret etmek üzere İYİ Parti Genel Merkezi'ne gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, görüşmenin ardından iki lider açıklamalarda bulundu.

İzmir'in tarihine kırmızı alarm! Basmane'yi sevgisizlik ve cehalet mi yok ediyor? İzmir'in tarihine kırmızı alarm! Basmane'yi sevgisizlik ve cehalet mi yok ediyor?

''Ortak çalışmaları sürdüreceğiz''

İki liderin görüşme sonrası açıklama yaptı. Dervişoğlu CHP ile İYİ Parti'nin ortak çalışmalarına devam ediceğini belirtip şunları söyledi: ''CHP ile İYİ Parti'nin ortak çalışmalar gerçekleştirdiği kamuopyunun malumudur. Bundan sonra da ortak çalışmaları sürdüreceğiz. Farklı şeyleri düşündüğümüz partilere de diyaloğu kapatmadık.''

''Temel mottomuz muhalefete muhalefet etmemek''

Özgür Özel'de İYİ Parti ile çalışmalarına devam edeceğini söyledi ve birliktelik mesajı verdi. ''Bu önemli görevde başarılar diliyorum. Biraz önce başkanımızın söylediği gibi kişisel hukukumuz da hem eskilere hem de çok başarılı bir yaşanmışlık sürecine dayanmıştır. İki genel başkan olarak yollarımızın yeniden kesişmesinden dolayı onur duyuyorum. Grubu bulunan iki siyasi parti olarak ilişkilerimizi yürüteceğiz. Temel mottomuz muhalefete muhalefet etmemek.Sayın Meral Akşener'in bir kez daha emeklerine sağlık. Bütün İYİ Partilileri saygıyla selamlıyoruz. Bundan sonra da iyi çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz.''

Ayhan Bora Kaplan sorusunu cevapladılar

Gündemdeki olaylarla ilgili gelen soruları da cevaplayan Özel ve Dervişoğlu, Ayhan Bora Kaplan krizine ilişkin söyledikleri dikkat çekti. Devişoğlu bu krizi "Eksik bilgiyle yanlış yorum yapmamaya özen göstermek lazım. Önemli sorulara ayaküstü cevap vermekten uzak dururuz. Hükümetin başındaki zatı bu konularda özen göstermeye çağırıyoruz" diye yorumladı. Özel ise "Herkes sağduyulu olmalı. Toplumun huzur içinde yaşaması için adalet sistemi güvenilir olmalıdır. Mahkemelere güvenmediğimiz yerde demokrasiden bahsedemeyiz. Bu durum fevkalade yanlıştır." dedi.

Kaynak: Haber Merkezi