EÜ Hemşirelik Fakültesinde genç bilim insanları literatüre nitelikli katkı sunmaya devam ediyor EÜ Hemşirelik Fakültesinde genç bilim insanları literatüre nitelikli katkı sunmaya devam ediyor

Kemal Kılıçdaroğlu açılış konuşmasını yaptığı için adaylık konuşması yapmayacağını belirtti. Kılıçdaroğlu gerekirse yanıt için söz alabileceğini söyledi. Bunun üzerine konuşmak yapmak üzere kürsüye Özgür Özel çıktı.

Özel konuşmasında Kılıçdaroğlu'nun "Ancak sırtımdaki hançerlerle seçime girmek zorunda kaldım. Usta Nazım'ın dediği gibi ateşi ve ihaneti gördük ama yılmadık, yıkılmadık, çalıştık" ifadelerine yönelik "CHP’de hançer yok, hançerleyecek kimse yok" cevabını verdi. Özel konuşmasında "Değişimcilere kılıç çekecek olanların alnını karışlarım" ifadelerini de kullandı.

KONUŞMASI SLOGANLARLA KESİLEN ÖZEL'DEN KARALAR'A RİCA 

Adana gençlik örgütünün kürsüye çok yaklaşarak slogan atması üzerine Özgür Özel, konuşmasının kesilmemesini rica etti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan da yardımcı olmasını rica etti. Özel, "Konuşanı susturmak bizim işimiz değil. Sakın olun. Biz hepinizi seviyoruz. Şöyle yapalım, arkadaşlar Adana'dan gelen kardeşlerimiz gece 2'den beri buradalar, çok yoruldular. Bir kuvvetli alkış alalım. Zeydan Başkanım bir talimatına bakar. Zeydan abi bir talimatına bakar. Bravo. Sen söylersen olur. Beni dinlemiyorlar seni dinlerler" ifadelerini kullandı. Divan Başkanı İmamoğlu da gençlik örgütünün uzaklaşması için mikrofondan çağrı yaptı. Karalar, sahneye yaklaşıp Özel’le tokalaşıp gençlere uyarıda bulundu. Bunun üzerine Özel, konuşmasına devam etti.

Özgür Özel seçilirse ön seçimin teminatı bie genel başkan olacağını duyurdu. Özgür Özel sağcı danışmanların boşaltacağı katta 12 oda var, onların boşaltacağı odalar Ankara'ya gelen örgüt temsilcilerine verilecek dedi.