CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gazeteci İsmail Saymaz’a verdiği röportajda yerel seçim sürecinde adayların belirlenmesi kriterleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

Özel açıklamalarında şunları söyledi:

Yerel seçimde bazı adayları Kılıçdaroğlu ilan etmişti. Şim­di ne olacak?

Rize-Artvin Havalimanı'nda Kasım ayı yolcu sayısı belli oldu Rize-Artvin Havalimanı'nda Kasım ayı yolcu sayısı belli oldu

Hem genel başkan ilan ettiği için hem de İstanbul, Ankara, Aydın belediye başkanları popülariteleri ve anketlerde yüksek destekleri olan kişiler olduğu için PM'de oyu­mu onlardan yana kullanacağım. Yeniden aday olmaları gerektiğini düşünüyorum.

Yerel seçimde stratejiniz ne olacak?

Veriye ve ölçme değerlendir­meye dayalı, bilimsel ve objektif kriterler olacak. Doğru yerde, doğ­ru adayı, doğru şekilde ilan etmek seçimin yüzde 51'i. Bunun peşin­den koşacağız. Eş, dost, arkadaş asla olmayacak. Asla hiçbir başkan değişim karşıtı diye cezalandırıl­mayacak. Hiçbiri değişimci diye ödüllendirilmeyecek.

Mevcut başkanlarından her­hangi biriyle devam etmeme eğiliminiz var mı?

Bazıları ile ilgili sahadan çok şikayet geliyor. Anket yapacağız. Birden çok güvenilir anketle… Halk memnunsa devam edecekler, değil­se değişecek. 11 belediyeden 2-3 tanesinden şikayet geliyor. Ölçme değerlendirme yapacağız.

Üzerime alınmadım...

Özel, Kılıçdaroğlu'nun “Arkamdan hançerledim” açıklaması için “Üzerime alınmadım” diyor. Liderine asla ihanet etmediğini belirten Özel aday olmayı kastederek, “Eğer bu iddiayı koymak ihanet ise, koymasam kendime, partiye, doğruyu söylemeğim için genel başkana ihanet etmiş olurdum. Çünkü sokak değişim diyor” diye konuştu