Olaylı İzmir kongresinin ardından Kılıçdaroğlu düğmeye bastı! İzin vermeyeceğim! Olaylı İzmir kongresinin ardından Kılıçdaroğlu düğmeye bastı! İzin vermeyeceğim!

CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, İzmir İl Kongresi’nde konuşurken ‘Gençliğin Umudu Kılıçdaroğlu’ sloganları atıldı: “Gençler bunu size kim yapın dediyse yapmayın. Benim konuşmama engel olamazsınız. Beni Süleyman Soylu susturamadı, bu talimatı veren de susturamaz” dedi.

Özgür Özel konuşmasında şunları söyledi...

"Partimizde bir adım attık. Cumhuriyet Halk Partimiz daha iyi olsun, cumhuriyetin ikinci yüzyılına büyük bir moral çöküntüsü ile başlamamak için, buna izin vermemek için, partiyi yeniden ayağa kaldırmak, gençleriyle, kadınlarıyla, örgütüyle birlikte CHP'yi yeniden umut yapmak için, partimizdeki küçük iktidar savaşını kazanmak değil, cumhuriyeti yöneten büyük iktidar partisi yapmak için baba evimden helallik almaya geldim. Hepinizden destek istiyorum. Bu büyük hayal kırıklığının seçmende ne yansımaları olduğunu yaşıyoruz. Büyük bir duygusal çöküş, moral bozukluğu, umutsuzluk ve küskünlük var. Cumhuriyeti kuran, Türkiye'nin en ökklü partisini kuran, çok partili demokratik sisteme gözünü kırpmadan geçen, ülkeye demokrasiyi getiren parti olarak seçmenin bize, siyasete, sandığa küsmesine seyirci kalırsak çok büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalırız."


KILIÇDAROĞLU SLOGANLARI ATILDI.. "BUNU KİM DEDİYSE YAPMAYIN GENÇLER"

Özel, konuşması sırasında "Halkın umudu Kılıçdaroğlu" sloganları atılması üzerine, "Hepimizin bay Kemal'in yanındayız, hep yanında olduk" dedi. Sloganların devam etmesi üzerine ise Özel, "Gençler size bunu kim dediyse yapmayın. Benim konuşmama engel olamazsınız. Yakışmaz. Beni Sülmeyman Soylu susturamadı" dedi.

"İZMİR CHP'NİN SANCAK GEMİSİDİR"

Özel konuşmasına şöyle devam etti:

"Sandığa katılım oranının düşüklüğüne, seçmenin sandıktan, siyasetten umudunu kesmesine çare bulamazsak... Bundan sonraki seçimle ilgili herkes kırgınlık ifade etmektedir. Yine sandığı umut haline getirmemiz gerekiyor. Önümüzde bir karar var. Ya hep birlikte hiçbir şey olmamış gibi davranıp, sanki tehdit yokmuş gibi davranıp, kendi örgüt içi mücademizle partimizdeki koltuklarımızı korumaya çalışacağız. Ya da hep beraber özeleştiri yapıp, seçmeni anlayıp gerekliği değişimi sağlayıp devam edeceğiz. Tepeden tırnağa bir değişimle Türkiye'de yeniden umut olmak zorundayız. Sizi umuda, yeni bir yolcuğuna davet ediyorum. Sizi cumhuriyetin 100. yılındaki büyük yılgınlıktan, hayal kırıklığından çıkmaya, hep birlikte omuz omuza Cumhuriyet Halk Partisi'ni yeniden ayağa kaldırmaya davet ediyorum. İzmir Cumhuriyet Halk partisi'nin sancak gemisidir. İzmir'i sancağımızı savunur gibi savunacağız. İzmir'in iradesini kucaklayarak bu salondan çıkacak, başkanı yönetimi ile hep birlikte önümüzdeki kurultayı gerçekleştireceğiz. Yenilenmenin önünü açacak, gençleri, kadınları, demokrasiyle buluşturacağız. "