Manisa'da 'Mahalle Meclisleri' ile vatandaşın sesi duyuluyor Manisa'da 'Mahalle Meclisleri' ile vatandaşın sesi duyuluyor

Tüm Yerel-Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Devrim Onur Erdağ  sosyal medya da paylaşım yaparak Gezi Parkı Olayları'nı andı. Erdağ, “Tam 10 yıl oldu. Taksim Meydanı ve Gezi Parkı başta olmak üzere, yaşam alanlarımıza amansız ve hukuksuz bir şiddetle saldıranların karşısında omuz omuza verdik.Politik iktidar aslında bir sosyal patlama beklemekteydi, ancak olayın kıvılcımını çakacak olan şeyin bir ağaç olabileceğini kimse düşünemedi.10 yıl önce bugün siyasi iktidara artık yeter deme cesaretini gösteren insanların öfkelerini sokağa dökmesi neticesinde gerçekleştirilen şanlı direniştir.

Gezi direnişi onurlu ve barışçıl bir demokrasi hareketidir.Baskı ve zulme karşı özgürlük diyen güzel insanların şanlı direnişiydi.Haksızlığa baş kaldırmak isyan değil, insanlık onurudur.‬Bu ülkenin yurttaşları, haklı taleplerini demokratik tepkilerini gösterdiler günler boyu. Tanık olduğum, içinde bulunduğum, bir nebze de olsa katkım olduğu için gurur duyuyorum. Gezi olayları sırasında hayatını kaybedenleri saygıyla anıyorum “ sözleriyle tamamladı.

Editör: Yaren Karaaslan