2014-2019 arası Bornova’nın direksiyonunda başarılı bir sınav vermesine rağmen 2019 sürecinde denklem dışına itilen Olgun Atila, o günden bugüne yine de İzmir siyasetinin etkin ve aktif bir ismi olarak adından söz ettirdi. Aziz Kocaoğlu’nun Prensi yakıştırmalarını aşan bir siyasi dinamizm gösteren Atila önce CHP kongre sürecinde sahada etkin bir isim olarak, ardından da Büyükşehir aday adayı olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 29 Ocak MYK ve PM’si öncesi Başkent Ankara’da süreci yakından takip eden Olgun Atila; '‘anketlerde birinci çıkan isim bendim. DEM’den de İYİ Parti’den oy alabilecek isim de benim. Gencim, dinamiğim, hiçbir şaibeye karışmamış tertemiz bir birisiyim. İzmir’de siyasetin aradığı uzlaştırıcı ve sakinleştirici ismim de ben olduğuma inanıyorum'’ dedi.

Masada ben de varım…

Tansu Çiller Murat Kurum'a neden destek verdi? Buğra Gökçe'ye göre ibretlik bir hikaye! Tansu Çiller Murat Kurum'a neden destek verdi? Buğra Gökçe'ye göre ibretlik bir hikaye!

MYK’da İzmir Büyükşehir adayı için yapılacak görüşmelerde masada isminin olduğuna inandığını vurgulayan Olgun Atila, genç, değişim ilkesine uygun, kavgası olmayan, İzmir’de partisinin oyunun üzerine artı oy getirecek bir aday olarak adının Büyükşehir adayı olarak açıklanmasını beklediğine işaret etti.

MYK'da olmasa bile PM’de şansı olabilir mi?

Başkent Ankara’dan yansıyan kulis bilgilerinde Cemil Tugay ve Tunç Soyer ismi ağırlık kazansa da MYK ve PM’nin güç dengeleri farklı olduğu için sürpriz olma ihtimal de konuşuluyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla arası çok iyi olan Olgun Atila’nın MYK’dan hangi isim çıkarsa çıksın PM’de çok net gücü olan İmamoğlu sayesinde adaylık yarışını önde göğüsleme ihtimali de konuşulan konular arasında yer alıyor.

Kaynak: Haber Merkezi