Nagehan Alçı ismi len çok konuşulan isimler arasında yer alıyor. Vatandaşlar onun kim olduğunu merak ediyorlar. Peki, Nagehan Alçı kimdir? Nagehan Alçı kaç yaşında?

Seferihisar'da lavanta rüzgarı esti | Lavanta Festivali 9. kez renkli görüntülere sahne oldu Seferihisar'da lavanta rüzgarı esti | Lavanta Festivali 9. kez renkli görüntülere sahne oldu

Nagehan Alçı kimdir?

Nagehan Alçı kimdir?

Nagehan Alçı, Türk gazetecilik dünyasının önde gelen isimlerinden biridir. 13 Nisan 1977 İstanbul doğumlu olan Alçı, İstanbul Erkek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur.

Gazetecilik Kariyeri:

Hürriyet gazetesinde staj yaparak gazetecilik hayatına başlayan Alçı, daha sonra 32. Gün programı ve Avusturya'da bir televizyon kanalında çalıştı. Show TV'de dış haberler bölümünde görev yaparken Irak Savaşı sırasında simultane çeviriler yaptı.

Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapan Alçı, SkyTürk TV'de belgeseller hazırladı, Kanaltürk'te yorumculuk yaptı ve Milliyet gazetesinde köşe yazarlığına devam etti. Kanal 24'te program sunuculuğu ve yorumculuk yaptıktan sonra Beyaz TV ve CNN TÜRK'te programlara katıldı.

Özel Hayatı:

Nagehan Alçı, 2010 yılında gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı ile evlendi ve 2013 yılında ikiz kız çocukları dünyaya geldi. Almanca, İspanyolca, Fransızca ve Arapça bilen Alçı, başarılı kariyerine Habertürk gazetesinde köşe yazarı olarak devam etmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi