Günay konuşmasının ardından gelen soruları yanıtladı.

GÜZELBAHÇE’YE YANİ AİLEME GERİ DÖNDÜM

CHP Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Günay ailem dediği ilçeye geri döndüğünü belirterek: “Bir yola çıktık beraber. Artık yolumuz ve projelerimiz belli. 15 sene hizmet verdiğim ilçemdeyim. Hep beraber tartışacağız. Eksiklerimizi birlikte gidereceğiz. Odalarla ve mesleki kuruluşlara sürekli bir araya geliyoruz.

Genel Merkez bir gençleşmeye gitti. Değişim dedi ve İzmir’de yaptı. Değişimin mağduru oldum. Urla diyordum çünkü. Ciddi bir emek koydum. Güzelbahçe’de mevcut belediye başkanı tekrar aday yapılmadı. Genel Merkez bizi buraya uygun gördü. Bana buraya senin emeğin var dediler. Güzelbahçe’ye ve aileme döndüm. Kadın sayısı meclisimizde artacak” dedi.


“İZMİR’DE EN YÜKSEK OYU ALARAK ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

İzmir’de en yüksek oyu alacağını belirten CHP’li Mustafa Günay: “Güzelbahçe’de hedefimiz İzmir’in şampiyonu olmak. Karşıyaka ve Narlıdere’yi geçeceğiz. Bizim çalışmalar olumlu katkı yapacak. Meclis’te 15-0 yapıp Türkiye şampiyonu olmak istiyoruz. Güzelbahçe’de altyapı ihtiyacı var.

2009’da geldiğimizde yağmur sorunu vardı. Şuan evleri sular basmıyor. Altyapıya yatırım yapıldı. Güzelbahçe’de en yakın kanallara yağmur suyunu bağlamışlar. Biz bunları düzelteceğiz. Şuan buna yönelik çalışmalar hazırlıyoruz. Yalı Mahallesi’ndeki kafelerin dış cephelerini değiştireceğiz. Otobandan çıkınca Seferihisar’a giden yolları bitirdik. Oraya güzel bir peyzaj yapacağız. Bir 2 tane kız yurdu yapmak istiyoruz.

Son Dakika… CHP Foça’da Esen Çeşmeci’den boşalan koltuğa Günal Biçer geliyor Son Dakika… CHP Foça’da Esen Çeşmeci’den boşalan koltuğa Günal Biçer geliyor

2 tane belediyenin yeri var. Ehl-i Keyfi tekrar almak istiyoruz.  Güzelbahçe Belediyesi’nin anaokulu yok. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yemek imkanı sağlayacağız.  Dershaneye gidemeyen öğrencilere eğitim desteği sağlayacağız. Güzelbahçe’de çocuklara etüt merkezi yapacağız” açıklamasında bulundu.


SAĞLIK BAKANLIĞI UYGUN GÖRMEDİ

Güzelbahçe’de sağlık hizmetinin yetersiz olduğu sorusu üzerine yanıt veren Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Günay ilçe nüfusunun az olmasının sıkıntılar yarattığını belirterek: “İzmir’in en güzel sağlık alanı yeri aslında burada. Orada çok büyük hayallerimiz vardı. 3-4 yıl bizi oyaladılar. İlk 5 yılda çok zaman harcadık.

Günlerce koşturduk. Yatırımcılar buraya sağlık için gelmiyorlar. Buraya ilçedeki hastaneler yakın biliyorsunuz. Biz devletin yapmasını istedik. Sağlık Bakanlığı’da bunu uygun görmedi. Çünkü yaşayan kişi az. Güzelbahçe’de bu konuda çok mağdur değil. Urla Devlet Hastanesi’nin burada bir merkezi var. Acil ve ameliyathane bölümleri eksik.

Güzelbahçe’nin büyümesi gerekiyor. İmar konusunda çalışma yapmalıyız. Ekonominin gelişmesiyle beraber home ofis tarzı evler yapılabilir. Bu konunun alt yapısını oluşturmak zorundayız.

İmar konusunda çalışmalar yapmalıyız. İmar yapılmayınca nüfus büyümez. Güzelbahçe’de yer kalmadı artık. Bizim nüfusumuz 291kişi artmış bir senede.  Burada yapılacak binalar 3-4 katı geçmez” dedi.
 

“BELEDİYECİLİK OLARAK ABİLİK YAPACAĞIM”

En büyük hayalinin kıyı düzenlemesi yapmak olduğunu belirten CHP’li Mustafa Günay: “Bu dönem bize abilik düşüyor. Bu konuda benden destek isteyen arkadaşlar var. Arkadaşlarımız çok genç. Hepsi belediye başkanı olup çalışmak istiyorlar. Belediyecilik olarak ben abilik yapacağım. Fikirlerimi onlara sunacağım.

Büyükşehir adayımızla çok uyumluyuz. Kongre sürecinde de beraberdik. Bu dönem birlikte çalışacağız. Bazı ilçelerde yapılanların yanlış olduğunu görüyorum. Aday olmayan arkadaşlarımız bizimle kol kola girmek zorunda. Birlikte çalışmalıyız. Ben yoksam parti yok anlayışı çok yanlış.

Bazı mevcut başkanlar yanlış yapıyor. Ben adayların artık değişeceğine inanmıyorum. Hayalim kıyı projesi. Hayal kurup yapamamakta kötü. Biliyorsunuz bazı çalışmalar yapıldı. Ama bazı sorunlar oluştu. Mutlaka bir çözüm bulacağız. En büyük hayalimiz ise sahil düzenlemesi” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi