İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde CHP'den  belediye başkanlığı adaylığı için mücadele eden Metin Aras, aday belirleme sürecinin sona ermesinin hemen ardından yazılı basın açıklaması yaptı.

Çeşme’de adaylık bilmecesi nasıl çözüldü? Lal Denizli ismini kim önerdi? Çeşme’de adaylık bilmecesi nasıl çözüldü? Lal Denizli ismini kim önerdi?

"İlçemiz ve partimiz ölçeğinde iç mücadele sona erdiğine göre, bana düşen de her partilimiz gibi adayımıza destek olmaktır." Diyen Aras,  "Sayın Mehmet Türkmen’ın adaylığını kutluyor, başarılar diliyorum." diyerek açıklamasında şöyle seslendi.

Kemalpaşa'da değişim bayrağını taşıma iddiasıyla yerel seçimlerde Belediye Başkan aday adayı olarak 3. kez  yola çıkmıştım.

Bu yol yürüdükçe büyüyen, etraftan katılanlarla genişleyen ve en çok da öğreten bir yol oldu benim için.

Yıllar önce hayatına dokunduğum insanlardan, aynı idealleri paylaştığımı bu süreçte öğrendiğim yol arkadaşlarıma kadar yüzlerce, binlerce insanla bir araya geldim.

Adaletsiz, haksız ve vicdansız bir düzende halk sevgisiyle bir fark yaratmak, elimi taşın altına koymak ve bu memleketin kahrını çeken, emeğiyle bu yurdu var eden bu güzel insanlara hizmet etme arzusuyla elimden geleni yapmaya çalıştım. Yeni dönemde partimize katkı sunacağını düşündüğüm yönetim tarzını anlatarak, halkın ortak çıkarları için icra makamına talip oldum, partimin ve kamuoyunun takdirine mazhar olmaya çalıştım.İlçemizde bir çok projeler için gece gündüz çalışarak anlattım

Bugün gelinen noktada partimiz CHP’nin yetkili organları Kemalpaşa’da Sayın Mehmet Türkmen’ın adaylığını uygun gördü. Benimle aynı duygularla seçimde ve yönetimde çaba göstereceğinden şüphem yok. İlçemiz ve partimiz ölçeğinde iç mücadele sona erdiğine göre, bana düşen de her partilimiz gibi adayımıza destek olmaktır. Sayın Mehmet Türkmen’ın adaylığını kutluyor, başarılar diliyorum.

Bu ülke insanını geleceğe güvenle hazırlayacak siyasal hedeflere ulaşmak için bulunduğumuz her yerde aynı iddia ile topluma faydalı olma misyonumu, yurttaşlık görevi bilmeye devam ediyorum. Gençlik yıllarımdan bu yana sürdürdüğüm çizgim aynı, geride bıraktığımız birkaç aylık dönem bunun yalnızca kısa bir parçasıydı, önümüzdeki yol ise çok daha uzun. 

Başta bu süreçte yokluğumla ihmal ettiğim, bana güvenen ve inanan yol arkadaşlarıma, partimizin en yerelden en genele bu dönemde en iyiyi bulmak, en iyisini yapmak için çabalayan mücadele arkadaşlarıma, hayır duaları ve başarı dilekleriyle bana destek olan Kemalpaşa sakinlerine her şey için teşekkür ederim.   

Metin Aras

CHP Kemalpaşa Belediye Başkan aday adayı

Kaynak: HABER MERKEZİ