İzmir'de cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimi için sabah saatlerinde oy vermek ve seçim sürecini takip etmek için Toki Ahiska Kent Orta Okulu'na gelen Menemen Koyundere Muhtarı Kadri KahyaMenemen Kaymakamı Fatih Yılmaz'ın talimatıyla okuldan uzaklaştırıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan İzmir Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığına ziyaret Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan İzmir Valiliği ve AK Parti İl Başkanlığına ziyaret

Son Mühür'e konuşan Muhtar Kahya: "Sabah okuldan uzaklaştırılmam için Menemen Kaymakamı'ndan bir talimat gelmiş. Siyasi görüşümden dolayı olabileceğini düşünüyorum. Okulda bulunmam insanları etkileyebilirmiş, bundan rahatsız olmuşlar. CHP Menemen İlçe Başkanı Ömer Güney ile birlikteyiz şu anda. Sağ olsunlar avukatları ile birlikte yanımda durdular. Şimdi okula yeniden geldim. Oyumu da kullanacağım bunu zaten hiçbir güç engelleyemez. Muhtarın okuldan uzaklaştırılması demokrasiye aykırıdır. Sandıktan uzaklaştırmak barbarcadır. Yazılı bir talimat olmamasına rağmen emniyet güçleri tek bir sözle uzaklaştırmaya çalışıyor. Menemen'de demokrasiye yakışmayan bir hareket oldu. Bu demokrasiye darbedir" dedi.