Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde aldığı tarihi farkla yeniden göreve seçilmesinin ardından bir açıklama yaptı. Yavaş, Ankaralılara teşekkürlerini sunarak, "Bu tarihi fark bizleri asla şımartmayacak, tam aksine omuzlarımıza yüklediğiniz büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere düşen herkesin başkanı olmak, herkese tebessümle sarılmaktır" dedi.

ANKARA'NIN TAMAMINA TEŞEKKÜR EDİYORUM
"Başta genel başkanımız Özgür Özel olmak üzere önceki genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na ve tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Bizim tüm seçimlerde bizim asıl kahramanlarımız sizlersiniz. Başkentimizin adil yönetim anlayışı için birçok fedakarlıkta bulunan gönüllerimiz, kadınlara, gençlerimize, emeklilerimize, esnafımıza, muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, kanaat önderlerine kısacası Ankara halkının tamamına yürekten teşekkür ediyorum. Bana güç veren biricik aileme ve çocuklarıma da ayrıca çok teşekkür ediyorum. Bize atılan iftiralara karşı aldığımız her solukta, attığımız her adımda güçlerini yanımızda hissettiğimiz herkese teşekkür ediyorum."

İzmir'de tekstil atölyesinde yangın çıktı! Alevler diğer binalara da sıçradı İzmir'de tekstil atölyesinde yangın çıktı! Alevler diğer binalara da sıçradı

BU TARİHİ FARK BİZİ ŞIMARTMAYACAK
"Bu tarihi fark bizleri asla şımartmayacak, tam aksine omuzlarımıza yüklediğiniz büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Ankaralılar bize 'yolsuzlukla mücadele et', 'şehri güzelleştir', 'herkese eşit davran' dedi. Biz de bu sözümüzü tutacağız. Gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz."

HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM

"Bizlere düşen herkesin başkanı olmak, herkese tebessümle sarılmaktır. Hiçbir ayrımcılık yapmadan, kimseyi ötekileştirmeden, 5 buçuk milyon Ankaralı'ya hizmet etmeye devam edeceğiz. Ankara'yı daha da güzelleştirmek, daha da yaşanabilir bir şehir yapmak için elimizden geleni yapacağız."

CHP’nin Ankara’da kazandığı belediyeler
Ayaş
Çankaya
Bala
Beypazarı
Etimesgut
Gölbaşı
Güdül
Haymana
Kalecik
Keçiören
Kahramankazan
Mamak
Nallıhan
Polatlı
Şereflikoçhisar
Yenimahalle oldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ