Pazartesi sabahından itibaren Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde büyük bir hareketlilik olduğuna işaret eden Ferdi Zeyrek, ‘’ Avukatlarımla birlikte Manisa Büyükşehir Başsavcılığındayım. Bu yola çıktığımız ilk gün size bir söz vermiştim. Sizin cebinizden çıkan her bir kuruşa sahip çıkacağım demiştim. Gerekeni yapıyorum. Beş yıldır sayılı günde görevinde olan Cengiz Ergün sabah saat 10.30’da belediyeye geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kasasında bulunan paraları bir şekilde başkasına ödeme yapmak istiyor. 15 yıl boyunca belediyenin yolunu unutan Cengiz Ergün, sabah erken saatlerde belediyemize gelerek MASKİ’den 130 Milyon TL, Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesinden ise 480 Milyon TL ödeme yapmaya çalıştı.

Belediye çalışanları imza atmadı…

Nüfusun yüzde 26'sının çocuk olduğunu biliyor muydunuz? İşte en popüler isimler Nüfusun yüzde 26'sının çocuk olduğunu biliyor muydunuz? İşte en popüler isimler

Yangından mal kaçırır gibi girişilen bu büyük ve şaibeli operasyonun altına hiçbir belediye çalışanı imzasını atmadı. İşlerinden olma pahasına bu usulsüzlüğe dur dediler. Kendilerine dik duruşlarından dolayı teşekkür ediyorum. Cengiz Ergün bu görevi dört farklı kişiye daha tevdi etti, o dört kişi de bu belgeye imza atmak istemedi, onlara da duruşlarından dolayı teşekkür ediyorum. Başka çıkar yol bulamayınca Genel Sekreter Yardımcısını Mali İşler’e atama yapmak istedi. O kişi önce kabul etti ama bunun yasal sorumluluğunu görünce o da imza atmak istemedi. Bu sabah itibarıyla muhasebe bölümündeki hiçbir arkadaşım işe gelmeyerek Cengiz Ergün’ün bu usulsüz işlemine ortak olmak istemediler. Şu anda avukatlarımızla birlikte Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’na görevi kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik iddiasıyla dilekçemizi sunduk. Savcılık da dilekçemizi kabul etti.

İşte birlikte kurduğumuz Manisa İttifakı budur!

İlk gün söz verdiğimiz gibi artık ranta değil halka hizmet edeceğiz. Şimdiden halkımızın parasına nasıl sahip çıkıyorsak, 5 yıl boyunca da bizlere emanet edilen bu kaynağın hunharca hiç edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz’’ diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi