Kongre öncesi yoğun trafik yaşanırken Aslanoğlu’na sıcak bakmadığı belirtilen Örgütlerden Sorumlu Koordinatör Engin Özkoç, Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik ile CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Ednan Arslan ve CHP İzmir Milletvekili Deniz Yücel’in geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi kulisleri hareketlendirmişti.

CHP İzmir'den iktidara eğitim sistemi eleştirisi: "Çocuklarımızı AK Parti'ye teslim etmeyeceğiz!" CHP İzmir'den iktidara eğitim sistemi eleştirisi: "Çocuklarımızı AK Parti'ye teslim etmeyeceğiz!"

Pazartesi günü Örgütlerden Sorumlu Koordinatör Engin Özkoç'un İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'le görüşmesi ve Aslanoğlu'nun yerine Konak İlçe Eski Başkanı Sinan Karamustafaoğlu ve CHP Eski Genel Sekreteri ve İzmir Eski Milletvekili Kamil Okyay Sındır'ı Genel Merkez adına önerdiği iddiası kulislere yansımıştı.

Öte yandan adaylığını açıklayan Aslanoğlu ilçe turlarını sürdürürken, ilçelerden imzalar da almaya başlamıştı.

SOYER “ASLANOĞLU” DEDİ, NEDENLERİNİ ANLATTI
Gözler süreçte Aslanoğlu'na destek veren Soyer'in CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile yapılacak görüşmesine çevrilmişti. Soyer ile  Kılıçdaroğlu’nun öğle saatlerinde Genel Merkez’de gerçekleştirdiği görüşmede Soyer’in Aslanoğlu ile uyumlu çalıştığını, belediye başkanları ve ilçe başkanlarından da Aslanoğlu’nun devam etmesinden yana tavır olduğunu, büyük bir mutabakat yaşandığını CHP Lideri'ne ilettiği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun da Soyer’in sözleri üzerine Aslanoğlu ile ilgili olumsuz bir görüş bildirmediği, farklı bir isim işaret etmediği, sürecin kavgasız gürültüsüz şekilde yürümesini istediği öğrenildi.

Editör: Bünyamin Dobrucalı