CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan'ın kendisi ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le ilgili iddiaları yalanladı. Okuyan bir röportajda, Akşener hakkında gizli bilgilere sahip olduğunu ve bir yıl önce Kılıçdaroğlu’na bu bilgileri bir dosya halinde sunduğunu iddia etti. İYİ  bu bilgiler karşısında cumhurbaşkanı adaylığından vazgeçtiğini öne süren Yaşar Okuyan, CHP içinden veya CHP’ye yakın çevrelerin tarafından yürüttüğü Kılıçdaroğlu karşıtı kampanyaların arkasında da İYİ Parti ve Akşener’in olduğunu savundu.

Müjdelenen fethin 570. yılı kutlanıyor Müjdelenen fethin 570. yılı kutlanıyor

'BÖYLE BİRŞEY YOK'
HalkTV'den Fikret Bila'ya konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Bu iddialar doğru değil. Okuyan bana Sayın Akşener’le ilgili bir dosya vermedi" dedi. "Böyle bir şey yok. Zaten benim çalışma anlayışıma da uygun değil" ifadelerini kullanan Kemal Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: "Sayın Okuyan zaman zaman beni ziyaret ediyor. Eski bir bakan olarak görüşme talebine zamanım uygunsa yanıt veriyorum. Ancak ifade etiği gibi bana Akşener hakkında gizli bilgi veya da dosya vermiş değil. Kamuoyunun dikkatine sunarım.

Milet İttifakı’nın liderleri arasında sorun varmış gibi bir hava yaratılmaya çalışılıyor. Liderler arasındaki ilişkileri enfekte etmek için her şeyi yapıyorlar. Benimle Sayın Akşener arasında sorun olduğu havasını vermeye çalışıyorlar. Sayın Akşener’le benim aramda bir sorun yok. Liderlerle planladığımız gibi çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aramıza nifak sokmaya çalışıyorlar. Her kesimden bu yapılıyor. Ancak bunları ben ciddiye almıyorum, Sayın Akşener’in de alacağını sanmıyorum. Biz işimize bakıyoruz.”

İYİ PARTİ: MÜFTERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ
Okuyan'ın iddialarına, İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan da yanıt geldi. Twitter'dan paylaşım yapan Zorlu "Bir müfterinin yalan ve iftiraları sonrası CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, Genel Başkanımızı arayarak şahsın söz konusu iddialarının tamamen yalan olduğunu ifade etmişlerdir. Ayrıca ilgili müfteri hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyumuzla paylaşmak isteriz" dedi.

ZORLU: ELİNDEKİ SÖZDE DOSYAYI ADLİ MERCİLERE SUNMASI GEREKECEK 
Okuyan'ın iddialarına İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz da tepki gösterdi. Poyraz Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Yaşar Okuyan hakkında yarın Ankara Adliyesine gerekli başvuru yapılacaktır.İYİ Partimizin Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in her dönemde başımızı dik gezdiren siyasetine gölge düşürmek amaçlı açıklamasını adli mercilere yaparak elindeki sözde dosyayı da sunması gerekecektir."