Kayseri’nin ödüllü projesi, Türkiye’ye rol model oluyor Kayseri’nin ödüllü projesi, Türkiye’ye rol model oluyor

Kurultay’da Özgür Özel’in eleştirilerini yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Keşke burada yaptığı bütün bu eleştirileri Parti Meclisi’nde ve MYK’de söyleseydi. Orada ‘evet’ diyeceksin buraya gelince ‘hayır’ diyeceksin. Genel Başkan olmak isteyenlerde çifte standart olmaz. Mantığa, güzelliğe inanıyorum. Her kuruşun hesabını vermeye hazırım” dedi.

CHP’nin 38’inci Kurultayı’nda heyecanlı saatler yaşanıyor. Daha önce konuştuğu için adaylara verilen söz hakkını kullanmayacağını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu Özgür Özel’in sert eleştirileri karşısında cevap hakkı istedi. Kılıçdaroğlu,  “Özgür Özel ‘Belediye Başkanı adayı olacağım’ dedi oldu. ‘Milletvekili olacağım’ dedi. Oldu. Keşke burada yaptığı bütün bu eleştirileri Parti Meclisi’nde ve MYK’de söyleseydi. Orada ‘evet’ diyeceksin buraya gelince ‘hayır’ diyeceksin. Genel Başkan olmak isteyenlerde çifte standart olmaz. Mantığa, güzelliğe inanıyorum. Her kuruşun hesabını vermeye hazırım” dedi.

ÖZEL DIŞ POLİTAKA DANIŞMA KURULUNU BİLMİYORSA SORU İŞARETİ GEREKİR

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “CHP’de Dış Politika Danışma Kurulu olduğunu Özgür Özel bilmiyorsa, oraya bir soru işareti koymak gerekir. Hem de o kurul da iki eski genel başkanımız vardı. Büyük elçimiz vardı. Ama büyükelçimiz PM’ye seçilememişti. PM’ye seçilemeyen ben nasıl MYK’ya taşıyacağım? Eleştriye açığım. Parti Meclisi’nde beni eleştirenleri dinlerim. Keşke burada anlattıklarını uzun süredir beraber çalışıyoruz. Yüzüme karşı söyleseydi. Benim ABD’ye İngiltere’ye niye gittiğimi öğrenemediyse hala ondan haberi olmayan bir kişi beni dinlemiyor demektir. Benim ne yaptığımı bilmeyen bu ülkenin. Osmanlı Sanayi Devrimini yapamadığı için battı. Türkiye teknoloji devrimini yapmalı. Ben Almanya ve İngiltere’ye bunun için gittim. Bu ülkeye teknoloji devrimini getirmek için gittim. O arkadaşlar Türkiye’ye değiştiremezler ve dönüştüremezler. Ülke akılla, bilgiyle, birikimle gelişir.”

Neden el kaldırdınız?

Örgütlere yeterli para gönderilmediği eleştirilerine cevap veren Kılıçdaroğlu, “Biz örgütlere Hazine’den aldığımız yardımın yüzde 40’ını gönderiyoruz. Örgütlere bina da alıyoruz. Göndermiyorsak neden hep beraber el kaldırıp ‘evet’ dediniz. Bu partinin tüm hesapları denetlenir. Her kuruşun hesabını veririz” diye konuştu.

Genel Başkanı örgüt seçecek biz de devredeceğiz

Belediye Başkanı olacağım dedi oldu. Milletvekili olacğım dedi. Oldu. Bütün bu eliştirilerik Parti Meclisi’nde MYK’de söyleseydi. Orada evet diyeceksin buraya gelince hayır diyeceksin. Genel Başkanlarda çifte standart olmaz. Mantığa, güzelliğe inanıyorum. Her kuruşun hesabını vermeye hazırım.