CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Kobani Davasi ile ilgili bir paylaşım geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kılıçdaroğlu, ''Adalet terazisi bugün bir kez daha kırıldı.'' dedi.

İşte, Kılıçdaoğlu'nun o sözleri:

“Adalet terazisi bugün bir kez daha kırıldı… Yasama, yürütme ve yargının tek bir adama teslim edildiği her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de maalesef hak arama kapısı haklıya ve mazluma kapalı, diktatörlerin çıkarlarına ve yakınlarına hizmet eder hale geldi. Hiç kimse unutmasın, bugün verilen bütün kararların geçerliliği otoriter hükümetin iktidar süresi kadardır. Vicdanlarda ve milletimiz nezdinde bu kararların hiç bir hükmü yoktur. Bunun içindir ki dikta rejimleriyle el sıkışılmaz ve sistemin aparatı olunmaz! Bütün bu olanlar normal değildir, vicdani de ahlaki de değildir.

''BAŞKA TÜRKİYE YOK!''

Sözlerini, bu durum karşısında pes etmemek gerektiğine vurgu yaparak noktalayan Kılıçdaroğlu, ''Otoriter yönetimle mücadele etmek bu yoldaki tek seçeneğimizdir. Bütün demokratların bu gerçeği görmesi gerekir. Biz pes edersek, milletimizin ensesindeki tokat daha katmerli olur. Unutmayalım: Başka Türkiye yok!” dedi.

Mahsa Amini kimdir,nasıl öldü, Mahsa Amini kaç yaşındaydı? Mahsa Amini kimdir,nasıl öldü, Mahsa Amini kaç yaşındaydı?

Kaynak: Haber Merkezi