Mavibahçe mutluluğa çağırıyor Mavibahçe mutluluğa çağırıyor

Bulut, “Ben Karşıyakalıyım… Fikri Altay ve Dedebaşı Mahallelerinde doğma ve büyüme…  Örnekköy, Nergiz, Demirköprü, Şemikler, Cumhuriyet, Çamlık, Gümüşpala, Yamanlar Deniz Bostanlısı ve Soğukkuyu Mahallelerinde halen yaşayan yaşayan işim gereği her yerde olması gereken bir Karşıyakalıyım. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın MHP’nin oylarını kıskandığını, tahkir ve tezvir ettiğini okudum. Vatan namusu taşıyan MHP oylarına kimse söz söyleyecek kalibrede değildir. Partisi HDP ile iş tutan Cemil Tugay hiç değildir” diyerek bir açıklama yaptı.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın “MHP oyları incelenmelidir. MHP Bu kadar oy alacak siyasi faaliyet sergilemedi” eleştirilerine MHP İzmir’in AR-GE’den sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut’tan cevap geldi. Bulut “Elli yıllık Karşıyakalıyım. Karşşıyakayı karış karış bilir, bazı semtlerde insanımızı isim isim tanırım. Karşıyaka’ya çivi çakmamakla meşhur ve maruf olan Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın şaşkınlık veren hezeyanlarını okudum. Kendisini hiddetle kınıyorum. Ben Karşıyaka Ülkü Ocakları’nın Eğitim ve Ortaöğretim Masası Başkanlığı ve Serinkuyu Ülkü Ocakları Başkan Yardımcılığı görevlerini uzun yıllar yapan; Karşıyaka Ülkü Ocakları Başkanlığı, Spor Kulübü Başkanlığı, Dernek ve çeşitli platformlarda yine başkanlık yapmış biriyim.İlçemizin ruhuna aşinayım. Bay Cemil Tugay’ın sorgulaması gereken Atatürk’ün yolundan giden MHP ve oyları değil. Kendi partisinin HDP ile yaptığı işbirliğidir. Bölücülerle yaptığı ortaklıktır”  dedi.

MHP Yükselişinde PKK ve FETÖ Rahatsız

Yükselen MHP oylarından ancak FETÖ ve PKK rahatsız olur diyerek sözlerini sürdüren MHP’li Cumhur Bulut, “Bay Cemil, daha da ötesine giderek MHP’nin hiçbir siyasi faaliyeti olmadığını serdetmiş… Bay Cemil Tugay’ın Siyaset bilgisinin bu kadar sathi, siyaset kavramının bu kadar uzağında; anlama, algılama ve yorumlama kabiliyetinden de bu derece yoksun olduğunuzu bilmiyorduk. Bay Tugay, Siz MHP derken, 2016 yılından sonra Türkiye’nin atılım hızına, teröristin her türlüsüne vurduğumuz tokata, Karabağ Zaferine, Mavi Vatan hâkimiyetimize, Kemal Kılıçdaroğlu’nun terörist diyemediği PYD’ye Suriye’de savurduğumuz şamarlara bakmalısınız…Siz MHP derken devletimizin sağladığı güvene, milletimizin birlik ve beraberliğine bakmalısınız!Siz MHP derken, depremden sonra Milletle bütünleşerek ortaya koyduğumuz mücadele azmine…Her krizden sonra şahlanışımıza…15 Temmuz’dan sonra yaptığımız ve zaferle sonuçlanan sınır ötesi operasyonlara…Gökteki İHA’lara, SİHA’lara…Fezadaki Göktürk1-2 ve İMECE uydularımıza…TOGG’a …TCG Anadolu’ya…Altay Tanklarına…Milli Muharip Uçağımız Kaan’a… Batının yaptığı ekonomik saldırılara -siz sevinseniz de- direnişimize bakmalısınız…İşte o zaman belki ancak anlarsınız…Yok yok yine anlayamazsınız…Çünkü KHK ile devletten uzaklaştırılan FETÖ’cüleri tekrar kadrolara alma sözü veren sizsiniz!Terörist Demirtaş’a Özgürlük diyen sizsiniz!Ajan Kavala’yı serbest bırakacağız diyen de sizsiniz?...Depremzedeler oy vermedi diye onları dışarı atan da yine sizin zihniyetiniz…” ifadelerini kullandı.

Bay Cemil Personel Maaşlarına Odaklanmalı

Karşıyaka Belediye Başkanının genel siyasetten önce çok daha önemli işleri olacağını da sözlerine ekleyen. Cumhur Bulut, “Karşıyaka’ya bir tek çivi çakmayan Bay Cemi Tugay İlçe başkanlığı rolüne girmiş. Herhalde eksikliğini bu yönde gizlemeye çalışıyor. Bizce kendisinin Belediye personelinin, işçi ve memurlarının maaşlarının ödenmesi gibi önemli bir meselesi var. Keşke buna odaklansa… Belediye işçilerinin ve memurlarının yaptığı eylemler ve hak arayışları üzüntü verici. Sosyal Demokrat Belediyecilik sandık silahşörlüğü olmasa gerek. Herkes işine bakmalı ve Türkiye’nin bütünlüğünden yana olan MHP’nin yükselişi herkesi sevindirmeli” diye konuştu.