Karabağlar'da devir teslim töreni gerçekleşti. Gerçekleşen törende Muhittin Selvitopu görevini CHP'li yeni başkan Helil Kınay'a devretti. Karabağlar Belediye Başkanlığı görevi devreden Muhittin Selvitopu hayırlı olsun dileklerini iletirken şu açıklamalarda bulundu. 

'Devlette, hizmet devamlılığı vardır'

'Yaklaşık 10 yıldır karabağlar belediyesinde görev yapmaktayım. Görevi bugün gönül rahatlığıyla Sayın Başkana huzurunuzda görevi devredeceğim. Bu süreçte elimizden geldiğince Karabağlar'a hizmet ettik. Burada yaklaşık 500 bin insanımıza aynı mesafede görevimizi yapmaya çalıştık. Birçok proje birçok çalışmayı hayata geçirdik. Sanıyorum ki bundan sonra da Sayın Başkan bu çalışmaların devamını getirecektir. Ondan hiç kuşkumuz yok.

Devlette, hizmet devamlılığı vardır. Bu görev, hizmet süresi başlayıp biten bir bayrak devridir. Bugün de bu bayrağı Sayın Başkanımız Helil Kınay'a devrediyoruz. Ben kendisine başarılar diliyorum. Karabağlara hayırlı olsun diyorum. Bugün İzmir'in bir çok ilçesinde de görev devri gerçekleşecek. Bunları büyük bir heyecanla hep birlikte yapacağız.

'Bir kadın eli ile gerçekleşecek'

Karabağlar'da yaşayan insanlarımıza, Sayın Başkanla beraber meclis üyelerimizle hizmet etmeye devam edecekler. Ben de belediye başkanı olarak bu çalışmaların takipçisi olacağım. Yeri geldiğinde de elimden gelen desteği vereceğimin bilinmesini istiyorum. Eminim ki Karabağlar'da güzel işler gerçekleşecek. Bir kadın eli ile gerçekleşecek bu yönüyle de artı bir özelliği var. Ben sayın başkanımıza hayırlı uğurlı olsun diyorum başarılar diliyorum ve karabağlar kazandı diyorum'

Mazbatasını alarak göreve resmen başlayan Helil Kınay, yaptığı açıklamada seçim sürecinde kendisini destekleyenlere teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı: 

Baharı yaza çevireceğiz

'Güzel bir bahar gününde yeni bir başlangıç yapıyoruz. Bu başlangıçla birlikte şimdiye kadar yapılan tüm emekler Karabağlar Belediyesinde CHP'mizin sosyal demokrat halktan yana yapılan çalışmalarını çok daha ileriye götürecek, ülkemizde başlayan değişimle baharı yaza çevireceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Batılı ülkeler İsrail'e artık dur demeli" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Batılı ülkeler İsrail'e artık dur demeli"

Biz belediyemizi de kentimizi de birlikte yöneteceğiz

Bizler Karabağlarda bütün vatandaşlarımıza belediyecilik hizmetlerinde de sosyal çalışmalarda da eşit adil özgür kendi sözlerimizi büyüttüğümüz güzel günleri birlikte yaşayacağız. Ben bu sürecin içerisinde destek veren emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Sayın Muhittin Selvitoğu’na belediye başkanlığı dönemince yaptığı çalışmalar için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki tüm çalışmaları büyüterek geliştirerek çok farklı bir Karabağları, konuşulacak bir karabağları biz İzmir ve Türkiyeyi beraber yaşayacağız. Biz belediyemizi de kentimizi de birlikte yöneteceğiz birlikte yaşayacağız.'

Whatsapp Görsel 2024 04 04 Saat 12.36.30 0B80D6A6

Kaynak: HABER MERKEZİ