CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, Mustafa İduğ hakkında soruşturma için düğmeye bastı. Bornova Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Ömer Eşki’nin, ‘70 milyon TL’ye fidan alıyorlar, kasayı boş teslim etmek istiyorlar, yağmur gibi eleman alıyorlar iddialarına düzenlediği basın toplantısıyla cevap veren Mustafa İduğ, ‘’ Bornova Belediyesi çoluk çocukla yönetilecek bir yer değil burası. Bornova Belediyesi hakkında konuşurken ağzından çıkanları düşenecek ve öyle konuşacak. Bu sonuçlar 1 milyarın üzerinde yatırım yapmış, kasasında 150 milyon parası olan ve borcu olmayan bir belediye. Hele CHP’li Belediye Başkan adayı, CHP’li  Belediye Başkanına böyle konuşuyorsa bunun bedeli vardır, ben bu bedeli ödetirim’’ diyerek konuyu yargıya taşıyacağını açıklamıştı.

Mustafa İduğ’un sözleri soruşturma gerekçesi oldu…

Ramazan Bayramı’nda Aydın'ın Kuşadası İlçesinin nüfusu 1 milyonu aştı Ramazan Bayramı’nda Aydın'ın Kuşadası İlçesinin nüfusu 1 milyonu aştı

CHP Bornova İlçe Başkanlığı İduğ’un savunmasını isterken, süreç bu savunmaya 7 gün içinde yanıt vermesi gereken İduğ’un tavrı ya da savunmanın içeriğine göre şekillenecek.

CHP Bornova İlçe Yönetimi süre sonunda toplanarak İduğ’un dosyasının İl Başkanlığı’na sevk edilmesini karara bağlayacak.

Kaynak: Haber Merkezi