İngiltere Kralı 3'üncü Charles, şubat ayında kendisine kanser teşhisi koyulduğundan bu yana ilk defa kamuoyuna açık bir şekilde düzenlenen bir kraliyet etkinliğine katıldı.

Bugün, Windsor Kalesi'ndeki St George's Şapel'inde gerçekleşen Paskalya ayinine eşi Kraliçe Camilla ile birlikte katılan Kral Charles, burada halkı selamladı.

PROSTAT AMELİYATI GEÇİRMİŞTİ

Reuters haber ajansının aktardığına göre, Kral 3'üncü Charles, ocak ayında prostat ameliyatı geçirmiş ve sonrasında kanser olduğu açıklanmamıştı.

Ancak şubat ayında Buckingham Sarayı, Kral Charles'a kanser teşhisi koyulduğunu duyurmuştu. Kamusal etkinliklere ara veren Kral Charles, bugün Paskalya ayinine katılarak kamuoyuyla yeniden buluştu.

GALLER PRENSESİ'NE DE TEŞHİS KOYULMUŞTU

İngiltere Dışişleri Bakanı Cameron: ''İsrail'in insani hukuka uymasını bekliyoruz!'' İngiltere Dışişleri Bakanı Cameron: ''İsrail'in insani hukuka uymasını bekliyoruz!''

Kraliyet ailesinin bir diğer üyesi olan Galler Prensesi Kate'e de kanser teşhisi koyulduğunu belirtilmişti. Ancak Kate Middleton, kanser türü hakkında detaylı bilgi vermemişti. Bugün gerçekleşen Paskalya ayinine eşi Prens William ile katılmayan Kate'in sağlık durumu hakkında ise net bilgi bulunmuyor.

Kral Charles, kanser teşhisi sonrası süreçte kamuoyuna açık olmayan görevlerini sürdürmüştü. Geçtiğimiz hafta Kutsal Perşembe (Maundy Thursday) ayinine katılamayan Kral Charles, halka sesli mesaj göndererek mutlu bir Paskalya dilediği biliniyor.

Kaynak: Haber Merkezi