İzmir'in havası en temiz ilçeleri büyük merak konusuydu. İzmir'in havası en temiz ilçeleri belli oldu. 

İzmir Olay'daki habere göre; İzmir'in havası en temiz ilçeleri belli oldu... İzmirliler nefes almak için Urla ve Seferihisar'a akın ediyorlar. İzmir'in havası en temiz iki ilçesi belirlendi.

Son yapılan araştırmaya göre, Urla ve Seferihisar ilçeleri, temiz hava kalitesiyle öne çıkan ilçeler arasında yer alıyor.

Birçok İzmirli nefes almak için bu iki ilçeyi ziyaret ediyorlar.

URLA ÇEŞME'DEN DAHA UCUZ

Üstelik Urla'nın Çeşme'den daha ucuz olması birçok turistin de tatil amaçlı gelmesine neden oluyor. İzmir'in doğal güzellikleriyle ünlü olan Urla ve Seferihisar ilçeleri, sadece deniz ve plajlarıyla değil, aynı zamanda temiz hava kalitesiyle de dikkat çekiyor.

Özellikle şehir hayatının stresinden uzaklaşmak isteyenler için bu ilçeler, ideal bir destinasyon olma özelliğini taşımakta.

Urla'nın ucuz olması ise başka bir tercih nedeni...

Izmirhs

SEFERİHİSAR HAKKINDA BİLGİLER

Seferihisar, Türkiye'nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Urla, kuzeydoğusunda Güzelbahçe ve Karabağlar, doğusunda Menderes ilçeleri, güneyinde ve batısında Ege Denizi bulunmaktadır. Seferihisar, 1884 yılında ilçe olmuştur.

Meşhurlar yerleri;

Seferihisar'da hazırlıklar başladı. Kışlık yufkalar bu teknikle bayatlamıyor Seferihisar'da hazırlıklar başladı. Kışlık yufkalar bu teknikle bayatlamıyor

Seferihisar'da gezilecek birbirinden güzel yerler arasında; Sığacık Köyü, Pazarı ve Kalesi, Teos Antik Kenti, Papaz Boğazı Koyu, Turkuaz Koyu, Azmak Koyu, Taş Ada Koyu gibi Sığacık koyları, Teos Marina, Seferihisar Kültür Merkezi ve Anı Evi yer almaktadır.

URLA HAKKINDA BİLGİLER

Urla, İzmir il merkezine 35 km uzaklıktadır. Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar; batısında Çeşme; kuzeybatısında Karaburun; kuzeyinde ve güneyinde Ege Denizi ile sınırlanmıştır. Yüzölçümü 704 km2`dir.

Meşhur yerleri;

Urla İskelesi, Çeşmealtı, Limantepe, Sanat Sokağı, Urla Bağ Yolu, Bademler Köyü, Özbek Köyü, Malgaca Pazarı ve Güvendik Tepesi yer almaktadır. Urla tatilinde günübirlik ziyaret edebileceğiniz yerler arasında ise Seferihisar ilçesi ve Urla'ya bağlı olan Yassıca Adası yer almaktadır.

Yapı Kredi Bankası emekliye zamlı ödeme yapıyor! Ödüllü yeni promosyon Yapı Kredi Bankası emekliye zamlı ödeme yapıyor! Ödüllü yeni promosyon

Türkiye'nin en rahat ilçesiymiş: İzmir'den ve İstanbul'dan akın akın göç var Türkiye'nin en rahat ilçesiymiş: İzmir'den ve İstanbul'dan akın akın göç var

Pişi yağ mı çekiyor? İşte İzmirli aşçıların pişi yaparken uyguladığı tüyo Pişi yağ mı çekiyor? İşte İzmirli aşçıların pişi yaparken uyguladığı tüyo

Kış için asma yaprağını saklamanın en kolay yolu! Asma yaprağı bozulmadan nasıl saklanır? Kış için asma yaprağını saklamanın en kolay yolu! Asma yaprağı bozulmadan nasıl saklanır?

Editör: Sadık Şimşek