Allianz Trade ekonomistlerinden iflas tahmini: 2024 yılında yüzde 10 artacak Allianz Trade ekonomistlerinden iflas tahmini: 2024 yılında yüzde 10 artacak

İZFAŞ, Türkiye’de fuarcılığın öncüsü olarak bilinen ve uluslararası arenada önemli etkinliklere ev sahipliği yapan bir organizasyon olarak, İzmir’in ekonomik ve ticari potansiyelini artıracak yeni bir fuar düzenliyor. İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, ARUSTEK Fuarı’nın İzmir için ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Alıcı, “İZFAŞ olarak, İzmir’in fuarcılıkta öncü rolünü sürdürmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda yeni bir fuarı daha kentimize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Dünyanın önemli fuarlarına ev sahipliği yapan, Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar merkezi fuarizmir’de gerçekleştirilecek ARUSTEK Fuarı, önemli bir buluşma noktası olmasının yanı sıra, 1,3 milyar dolara ulaşan ihracatıyla Avrupa’nın üçüncüsü olan sektöre yurt içi ve yurt dışında yeni ve güçlü iş birlikleri kazandıracak, ihracat fırsatları yaratacaktır. Diğer fuarlarımızda olduğu gibi, kamu ve özel sektörün, ilgili sivil toplum kuruluşlarının güç birliği ile düzenleyeceğimiz ARUSTEK Fuarı’nın hem sektöre hem kentimize hem de ekonomimize büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

"Yeni iş bağlantıları kurma fırsatı sunacak"

ARUSTEK Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve Kartepegroup Fuarcılık organizatörlüğünde, Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER) desteğiyle düzenlenecek. Fuarda, itfaiye araçlarından sağlık hizmet araçlarına, çöp toplama araçlarından kış şartları ile mücadele araçlarına kadar geniş bir ürün yelpazesi sergilenecek. Araç üstü ekipman ve iş makineleri sektörünün önemli oyuncularını bir araya getirecek olan fuar, sektördeki firmalar için hem yerel hem de uluslararası alıcılarla yeni iş bağlantıları kurma fırsatı sunacak. ARÜSDER Yönetim Kurulu Başkanı Musa Ertunç, fuarın sektöre katkısını ve hedeflerini şu şekilde açıkladı: “Ülkemizden ve yurt dışından önemli alıcıların katılacağı ARUSTEK Fuarı, sektörün kalkınma hamlesi çabasına ve ihracatını 3 milyar dolara çıkararak Avrupa birincisi olma hedefine önemli bir katkı sağlayacak. Fuar, sektördeki firmaların ürün ve hizmetlerini yurt içi ve yurt dışı alıcılara tanıtmaları, yeni pazarlara açılmaları ve sektördeki gelişmeleri takip etmeleri için de önemli bir platform olacak.”

"Sektöre katkı sağlayacak"

Fuar, araç üstü ekipman sektörü için bir kalkınma hamlesi olarak değerlendiriliyor. Kartepegroup Fuarcılık Koordinatörü Şener Meral, fuarın sektör için önemine vurgu yaparak, “Kamu ve özel sektör olarak birlikten doğan gücümüzü kullanarak sektör için bu fuarla bir kalkınma hamlesi başlatacağız ve bunu yurt dışı alıcılarla sağlayacağız” dedi. Fuarda yer alacak firmaların sergileyeceği ürün grupları arasında; yangın müdahale araçları, sağlık hizmet araçları, çöp toplama ve atık toplama araçları, yol süpürme araçları, damperli araçlar, tankerler, dorseler, kanal açma araçları, vidanjörler, kış şartları ile mücadele araçları, bakım ve kurtarma araçları, gıda taşıma araçları, iş ve inşaat makineleri gibi birçok çeşit yer alacak.

Muhabir: Balamir Yıldız