31 Mart seçimlerinin yıldız ilçesi Karşıyaka olacak gibi duruyor. Uzun yıllar sonra Karşıyaka ilk kez kendi başkanını İzmir Büyükşehir’i yönetmesi için göndermek üzere. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu anlarda ondan boşalacak koltuk için 31 Mart’ta yarışacak isim de netleşti.

Ezberlemesi hiç kolay olmayacak…

PM’den çıkan kararla Behice Yıldız İşçimenler Ünsal CHP’nin Karşıyaka adayı oldu. CHP’nin kalesi için aday olarak seçilen Ünsal hem basın mensupları için hem de Karşıyakalılar için ismini bir seferde doğru olarak söyletebilme konusunda sınav vermelerine neden olacak gibi duruyor. 2018’de Aytun Çıray’ın liste başı olduğu İYİ Parti 2.Bölge 5.sıra adayı Behice Yıldız İşçemenler Ünsal’dı. O seçimde o bölgeden sadece Aytun Çıray seçilmek için yeterli oyu aldığı için Ünsal amacına ulaşamamıştı.

Kemalpaşa’da Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin rüzgarı esti! Kemalpaşa’da Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin rüzgarı esti!

Bu kez şansını CHP’de belediye başkan adayı olarak deneyen Ünsal’a müjdeli haber Başkent Ankara’dan geldi. Ünsal Parti Meclisi'nin aldığı kararla CHP Karşıyaka Belediye Başkan adayı oldu.

Behice Yıldız İşçimenler Ünsal kimdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Uluslararası İşletmecilik bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Karşıyaka Spor Kulübü'nde sporculuk, yöneticilik ve son olaran Divan başkanlığı yapan Sadri İşçimenler'in kızı olan Behice Yıldız İşçimenler Ünsal, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Uluslararası İşletmecilik bölümünde yüksek lisans yaptı.. başarılı bir iş kadını olan Behice Yıldız İşçimenler Ünsal, çeşitli ticaret ve sanayi meslek odaları, sağlık ve eğitim vakıflarında da kurucu üyesi olrak yer almış bir isim. İngilizce ve Almanca bilen Ünsal evli, iki çocuk annesi.

Kaynak: Haber Merkezi