Annesinin ölüm haberini alan futbolcunun yürek burkan görüntüleri... Annesinin ölüm haberini alan futbolcunun yürek burkan görüntüleri...

Türkiye'deki yerel seçim süreci geride kalsa da mazbata ve itiraz süreçleri hala devam ediyor. Bu çerçevede, DEM Partili Abdullah Zeydan'ın Van Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesiyle ilgili mazbata sürecinde olaylar yaşandı. İstanbul'un Esenyurt ilçesinde de dün, Abdullah Zeydan'ın mazbatasının verilmemesini protesto etmek amacıyla gösteriler düzenlendi. 

Esenyurt Dem Parti Foto 1

Bir vatandaşa linç girişimi!

DEM Partili bir grup eylemci, sokağa çıkarak sokaklarda kargaşa çıkardı. Çöp konteynırlarını ateşe verip, yollara barikat kurmaya çalışan eylemcilere polis müdahale etti. Pınar Mahallesi Ahmet Arif Caddesi'nde aracıyla seyreden bir vatandaş, eylemcilerin taşkınlıklarına tepki gösterdi. Bunun üzerine saldırıya geçen eylemciler, vatandaşı linç etmeye kalkıştı. Vatandaşın etrafını saran eylemciler, araca tekme ve yumruklarla saldırdı. Vatandaş, eylemcilerin linç girişiminden güçlükle kaçmayı başardı. Bu anlar, çevredeki diğer vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Kaynak: Haber Merkezi