Olay, saat 12.50 civarında Şişli Gayrettepe'de bulunan Yıldız Posta Caddesi Esentepe Mahallesi Gönenoğlu Sokak'ta gerçekleşti. İddialara göre, Ramazan ayı nedeniyle kapalı olan 16 katlı binanın en alt katında bulunan Masquerade adlı gece kulübünde tadilat yapıldığı sırada sahnenin yanında bir patlama yaşandı.

Çok sayıda ölü ve yaralılar var

Şişli Gayrettepe'de bulunan Yıldız Posta Caddesi Esentepe Mahallesi Gönenoğlu Sokak'ta gerçekleşen yangında 29 kişi hayatını kaybetti. 

İstanbul Valiliğinden açıklama 

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Beşiktaş İlçesi Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi üzerinde çıkan ve ilk belirlemelere göre tadilat kaynaklı olduğu düşünülen yangında 7 kişinin hayatını kaybettiği, 9 kişinin ise yaralandığı belirtildi. Yaralıların bölgedeki hastanelere sevkleri yapılmaktadır.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri alırken, itfaiye ekipleri yangına müdahale etmeye başladı.

Ekrem İmamoğlu'ndan açıklama 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş Gayrettepe'de 16 katlı binanın gece kulübü olarak kullanılan giriş katında çıkan yangınla ilgili açıklama yaptı.

"12.54'te buraya gelindi, 24 vatandaşımıza ulaşıldı. Şu ana kadar 16 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini öğrendik, diğerleri ise ağır yaralı ve hastanede müdahale ediliyor. İçeride inşaat malzemeleri bulunuyor. İlgili alanda yapı, tadilat vs. talebi yok. Dolayısıyla kaçak bir inşaat müdahalesi söz konusu. Malzemelerin incelenmesi devam ediyor. 1987'de ruhsatlanmış bir gece kulübü, son olarak 2018'de ruhsat yenilemesi yapılmış, 2006'da ise itfaiye raporu alınmış. Tüm bu bilgiler detaylı bir şekilde incelenecektir."

5 şüpheli hakkında gözaltı kararı

Adalet Bakanı Tunç: "(İstanbul'daki yangın) Olayla ilgili iş yeri yetkilisi 3 kişi ve mesul müdür ile tadilattan sorumlu 1 kişi olmak üzere toplamda 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir."

Şırnak'ta tecavüz girişiminin sonu linçle bitti! Şırnak'ta tecavüz girişiminin sonu linçle bitti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Yerlikaya'dan bilgi aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Gayrettepe'de meydana gelen yangınla ilgili olarak İçişleri Bakanı Yerlikaya'yı telefonla arayarak bilgi aldı.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Beşiktaş İlçesi Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi üzerinde çıkan yangının ilk belirlemelere göre tadilat kaynaklı olduğu belirtildi. Yangında 15 kişi hayatını kaybederken, 11 kişi de yaralandı. Yaralılar çevredeki hastanelere sevk edildi.

660Be306F40D48B1F542Afdb

Kaynak: HABER MERKEZİ