Protestoların Arka Planı: Gazze Şeridi Saldırıları

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik devam eden saldırılarıyla birlikte, ülkede hükümete karşı yoğun bir muhalefet oluştu. Kaplan Caddesi'nde toplanan binlerce İsrailli, esir anlaşması talebinde bulunarak Netanyahu yönetimine eleştiriler yöneltti.

Protesto Gösterilerinin Detayları

Göstericiler, "Hepsi eve dönene kadar durmayacağız" ve "Bu kadar ölüm, bu kadar umutsuzluk yeter" sloganlarıyla sokaklarda yürüdü. İsrail bayrakları ve esirlerin resimlerinin taşındığı pankartlarla hükümetin politikalarına karşı tepkilerini dile getirdi.

Protestoların İçeriği: Esir Anlaşmaları ve Netanyahu'ya Tepkiler

Muğla'da 11 yıllık cezası bulunan firari hükümlü yakalandı! Muğla'da 11 yıllık cezası bulunan firari hükümlü yakalandı!

Gazze Şeridi'nde esir tutulan ve daha sonra serbest bırakılan İsrailli Aviva Siegel, protesto gösterisinde yaptığı konuşmada, hükümetin esir müzakerelerine verdiği önemi eleştirdi. Siegel, Netanyahu'ya seslenerek, politika değişikliği çağrısında bulundu ve savaşın sona ermesi gerektiğini vurguladı.

Protestoların Yankıları

Tel Aviv'deki protestoların yanı sıra, Kirya Askeri Üssü'nde düzenlenen bir başka gösteride de binlerce kişi ateş yakarak hükümeti protesto etti. Göstericiler, "Anlaşma hemen" ve "Savaşı durdurun" mesajlarıyla İsrail hükümetine tepki gösterdi.

Kaynak: İHA