İzmir Kadın Kuruluşları Birliği ile Uluslararası Kadınlar Derneği tarafından Buca Belediye eski Başkanı ve Türkiye’nin ilk kadın Turizm Bakanı ve ilk kadın Çevre Bakanı olan Mimar Işılay Saygın anısına ‘Işıldayan Kadınlar Ödül Töreni’ yapıldı.

Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi Nazım Hikmet Salonunda gerçekleşen etkinliğe İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Gülsen Özkan, Uluslararası Kadınlar Derneği Başkanı Gülsüm Ormancı ev sahipliği yaptı. Etkinliğe Türk Kadınlar Birliği Başkanı Fatma Tunç, ATA Derneği İzmir Şube Başkanı Sema Ünal, Ege Kadın Buluşması İzmir Sekreteri Şengül Baysak, BUCAMAR Genel Müdürü Berk Hızlıateş de katıldı. 
Etkinlikte Türkiye’nin ilk kadın Turizm Bakanlığı ve ilk kadın Çevre Bakanlığını da yapan Buca Belediye eski Başkanı Işılay Saygın’ın hayatını anlatan kısa film gösterildi. Buca Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesinden iki öğrenciye resim ve müzik alanında ödüller verildi. Törende Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü öğrencileri de katılımcılara bir dinleti sundu.
Etkinliğin sonunda Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerine Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk kitabı hediye edildi. Hediyeleri BUCAMAR Genel Müdürü Berk Hızlıateş takdim etti.

Hamza Dağ'dan Soyer'e yanıt! İzmirliler bıktı, usandı bu safsatadan Hamza Dağ'dan Soyer'e yanıt! İzmirliler bıktı, usandı bu safsatadan