Son Mühür Tv’de ‘Gün Başlıyor’ programının konuğu İzmir’in deneyimli gazetecilerinden Müslüm Karaaslan’dı. İlk şiir kitabını geçtiğimiz aylarda çıkartan Karaaslan Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin yaralarını sarmak için harekete geçen isimlerden biri. 99 depremini gazeteci olarak takip ettiğini hatırlatan Karaaslan, ‘o gün gördüğüm trajediler hala hafızamda taptaze duruyor. Deprem bölgesinde şu anda çalışan meslektaşlarımdan gelen haber ve görüntülere baktığımda o acıyı derinden hissediyorum’ dedi. 

KIBRIS’TA İMZA GÜNÜ 

Her şeylerini kaybeden insanlara yardmcı olabilmek için ne yapabiliriz arayışına girdiğini belirten Müslüm Karaaslan Kuzey Kıbrıs’tan bir davet geldi. Biliyorsunuz Adıyaman’da 30’u rehber, 35’i Kuzey Kıbrıslı öğrencinin hayatını kaybettiği Isıas Otel’le ilgili acıyı Kuzey Kıbrıs’ta çok derinden hissettiler. O yüzden ilk şiir kitabım ‘Son Ay Tutulması’nı Kıbrıs’ta imza günüyle oradaki insanlarla buluşturmak istedim. Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Turgay Deniz’in davetiyle, Deniz Plaza’da 27 Mart saat 16.00’da imza günü düzenliyorum. Elde edilecek gelirin tamamı depremzedelere gidecek. Aynı etkinlik için Girne Belediyesi de devrede. Kıbrıs’ta bir hafta kalacağım ve son anda bir terslik olmazsa Girne’de de bir imz günü etkinliği düzenleyerek depremzedelere daha çok katkı sunma olanağı bulacağımıza inanıyorum’ diye konuştu. Karaaslan Nisan ayının ilk haftalarında da benzer bir etkinlik için Almanya’dan bazı STK’larla görüşme halinde olduklarını ve eğer programd bir değişiklik olmazsa Stutgart’ta bir imza günü daha düzenleyeceğini hatırlattı. 

Öğrenciler "Yaşasın Çiftçi, Yaşasın Tarım" projesi için kolları sıvadı Öğrenciler "Yaşasın Çiftçi, Yaşasın Tarım" projesi için kolları sıvadı