Gazeteci Hasan Tahsin Kocabaş; Eğitimden, sağlığa, kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa Radyo Ege'de "Hasan Tahsin ile 90 Saniye'de" ile gündemi değerlendirmeye devam ediyor.  

Yeni program Radyo Ege'de hafta içi her gün 09:45/12:05/17:05 saatlerinde; Eğitimden, sağlığa, kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa "Hasan Tahsin ile 90 Saniye'de" olacak. 

Evlenmeyi meslek haline getirmişti...Yargıtay onun için üzücü kararı açıkladı Evlenmeyi meslek haline getirmişti...Yargıtay onun için üzücü kararı açıkladı

Hasan Tahsin Kocabaş'ın hafta içi her gün 92.7 Radyo Ege'deki, '90 Saniye'de' programı, Balamir Yıldız'ın moderatörlüğünde 'Balamir'le Yol Saat'inde' önemli mesajlarla, bugün de sizlerle oldu. 

WhatsApp Image 2023-05-24 at 09.55.18

Hasan Tahsin Kocabaş 90 saniye ile Radyo Ege'de bugün şu mesajı verdi:  

ŞU MÜLTECİLER MESELESİ

“Geçen gün sevgili meslektaşım Atilla Sertel, Bursa’dan bir video paylaştı. Birkaç mülteci genç, bir Türk çocuğunu hırpalayıp, dövüp cebindeki parasını almaya çalışıyorlar. Sevgili Sertel de doğaldır tepki koymuş. Aynen paylaştım. Ama keşke, Sevgili Sertel ve diğer İzmir eski dönem vekilleri, zamanlarının bir kısmını Basmane ve çevresinde geçirselerdi. Ya da yaz geldiğinde Konak’tan mesela otobüsle Balçova Güzelbahçe yönüne gitselerdi özellikle Pazar sabahları. Göreceklerdi ki zaman zaman sportmen görünümlü mülteci gençler inanılmaz vurdumduymazlıkla, ellerinde pahalı cep telefonları, kocaman güneş gözlükleri ve Arapça kelamlarıyla araçlardaki kızlarımıza nasır asılıyorlar? Ben eşimle yaşadım bunu ve müdahale edip kızımızı da yanıma çekip eşimin yanına oturttum. Ve koca otobüste kimsenin tık çıkarmadığına da tanık üzülerek oldum. Sizler gazetelerde ya da internette pek çok asayiş olayını görmüyorsunuz. Çünkü mültecilerin yarattığı asayiş olayları ya kayda geçirilmiyor ya da göz yumuluyor. İş ancak darp veya cinayet olursa güvenlik güçleri dâhil oluyor.

Uzatmayacağım… Nasıl bir iştir ki, Türkçe bilmeyen bir Arap, sadece para veriyor diye vatandaş olup oy da kullanabiliyor. Ve hala birileri, yerli, milli, muhafazakâr diyebiliyor kendine. Yarın devam edeceğim, anlatacaklarımdan şok olacaksınız.”