Gazeteci Hasan Tahsin Kocabaş; Eğitimden, sağlığa, kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa Radyo Ege'de "Hasan Tahsin ile 90 Saniye'de" ile gündemi değerlendirmeye devam ediyor.  

Yeni program Radyo Ege'de hafta içi her gün 09:45/12:05/17:05 saatlerinde; Eğitimden, sağlığa, kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa "Hasan Tahsin ile 90 Saniye'de" olacak. 

Hasan Tahsin Kocabaş'ın hafta içi her gün 92.7 Radyo Ege'deki, '90 Saniye'de' programı, Balamir Yıldız'ın moderatörlüğünde 'Balamir'le Yol Saat'inde' önemli mesajlarla, bugün de sizlerle oldu. 


 
Hasan Tahsin Kocabaş 90 saniye ile Radyo Ege'de bugün şu mesajı verdi:   

Kaçak yapıdan çıkan kemikler bir insan ile hayvanlara aitmiş Kaçak yapıdan çıkan kemikler bir insan ile hayvanlara aitmiş

"Pazar günü Cumhurbaşkanı seçemeye gideceğiz…  Erdoğan mı Kılıçdaroğlu mu? Kim, kim kime ne dedi?  Siz bana   para puldan haber verin para puldan. Gerçekten ekonomi ne alemde?   Yok patates soğan demiyorum, hoş bu seçimde kuru soğan sonuçları belirler dedik ama S. Oğan belirledi. Neyse AKP’nin reisi cumhur adayı 2023’te ekonomimiz harika olsun talimatı vermiş. Asgari ücret de süper artacakmış? 


İyi de ben bir şeyler duydum… Hazine tamtakırmış, galata bankerlerinden pardon, yeni dünya bankerlerinden yüzde on faizle ki, faiz günah, dünya kadar para alınmış. Yahu IMF bile yüzde on faiz istemiyor diyorlar. Şaka bir yana dış borç 458 milyar dolar mı olmuş. Hatta 2023’te 203 milyar dolar da ödeme mi gelmiş?  Hazine de sadece 2 buçuk milyar rezerv mi kalmış. Suudiler 5, Azeriler 2, Libya 1 milyar doları merkez bankasına mevduat desteği mi yatırmış. Merkez bankasındaki 844 ton altın bir ayda 687 tona mı erimiş. Rusya’ya 24 milyar dolar doğalgaz borcu da seçim sonrasına mı ötelenmiş.
Valla doğruysa bu rakamlar, gerçekten de tekerrür ediyor tarih. Anlaşılan Düyunu Umumiye 3. Meşrutiyette de bela olacak başımıza. Yahu adamların binasını da kültür sanat merkezi yaptık Alsancak’ta iyi mi?"