Gazeteci Hasan Tahsin Kocabaş; Eğitimden, sağlığa, kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa Radyo Ege'de "Hasan Tahsin ile 90 Saniye'de" ile gündemi değerlendirmeye devam ediyor.  

Yeni program Radyo Ege'de hafta içi her gün 09:45/12:05/17:05 saatlerinde; Eğitimden, sağlığa, kültürden, aileye, siyasete konuşulmaya dair ne varsa "Hasan Tahsin ile 90 Saniye'de" olacak. 

Hasan Tahsin Kocabaş'ın hafta içi her gün 92.7 Radyo Ege'deki, '90 Saniye'de' programı, Balamir Yıldız'ın moderatörlüğünde 'Balamir'le Yol Saat'inde' önemli mesajlarla, bugün de sizlerle oldu. 

WhatsApp Image 2023-05-26 at 09.41.36

Hasan Tahsin Kocabaş 90 saniye ile Radyo Ege'de bugün şu mesajı verdi:  

BÖYLE SIĞINMACILIK OLMAZ

Kaç milyon sığınmacı var ülkemizde? Kaç milyon gerçekten? Tabii ki kimse doğduğu topraklardan, evinden barkından can korkusuyla göçmesin. Tabii ki minnacık çocuklar bebeler ölmesin göç yollarında… Ama bu yaşadıklarımızın anlamı nedir, söyleyin bana. Böyle sığınmacı politikası olur mu?

Size son beş yılda İzmir’de sığınmacılarla ilgili öğrendiğim, yaşadığım, bildiğim öyle olaylar anlatırım ki, inanın korkarsınız. Peki, benim bildiklerimi, valiler, emniyet müdürleri, istihbaratçılar bilmiyor mu? Biz kardeşiz söylemlerinin alayı palavra… Bu göç nasıl oldu? Haydi, oldu, sınırlardan girdiler ya da aldık. Peki, neden normal gelmişler gibi hayatlarımıza metazori sokuldular? O iç savaş bitmeyecek mi? Hiç dönmeyecekler mi doğdukları yerlere? 

İzmir'de LGS heyecanı başladı İzmir'de LGS heyecanı başladı

Şu anda arada bir sosyal medyada “bizi gönderemezsiniz biz sizi göndereceğiz” türünden atılan mesajların küstahlıkları kimseyi rahatsız etmiyor mu? Gerçekten soruyorum asker vücutlu gençlerin aramızda dolaşmasının insanlıkla ne ilgisi var? Ama iş başka, pek çok işyerinde köle misali çalıştırılıyorlar. Asgari ücretin yarısına, karın tokluğuna çalıştıranlar insan haklarını uyguluyor ama sığınmacılara sığınmacı gibi davranılsın demek insan haklarına aykırılık oluyor öyle mi?